آیا تراکنش های بیت کوین ناشناس و غیر قابل ردیابی هستند؟

از زمان پیدایش بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان، حدود ۱۰ سال می‌گذرد و این ارز دیجیتال از آن زمان تا به حال به طور گسترده‌ای مورد پذیرش قرار گرفته است. متاسفانه بیت کوین بر روی یک بلاک چین عمومی قرار دارد و این سبب می‌شود که هر فردی با در دست داشتن ابزارهای مناسب، شانس پیدا کردن اطلاعات در مورد تراکنش بیت کوین (Bitcoin Transaction) را داشته باشد.

در این مقاله به این موضوع پرداخته می‌شود که آیا تراکنش‌های بیت کوین واقعا ناشناس و غیرقابل ردیابی هستند.

تراکنش بیت کوین ناشناس نیست!

تراکنش بیت کوین آدرس کیف پول ارز دیجیتال حریم خصوصی صرافی هکر

در اوایل عمر بیت کوین، کاربران تصور می‌کردند که تراکنش‌های آنها بر روی بلاک چین قابل ردیابی نیست؛ به مرور زمان مشخص شد که در یک بلاک چین عمومی، همه چیز در معرض دید همگان قرار دارد.

ممکن است فرد کنجکاوی بخواهد بداند که چگونه تراکنش بیت کوین بر روی بلاک چین آن انجام می‌شود و چگونه آنها را نظارت کند. اما این دیده شدن، ممکن است که یک مجرم بخواهد بداند که شما چقدر بیت کوین دارید و به طور متداول چقدر به ارسال و خرج کردن بیت کوین های خود می پردازید.

علاوه بر این، همان‌طور که مردم بیشتری بیت کوین را می‌پذیرند، دولت‌ها نگران هستند که برخی افراد برای اجتناب از پرداخت مالیات از آن استفاده کنند و مجرمان و تبهکاران نیز به انجام معاملات خود با استفاده از ارز دیجیتال بپردازند.

برای مقابله با این امر، دولت‌ها و آژانس‌های قانون گذاری، شروع به ردیابی تراکنش‌های بیت کوین بر روی بلاک چین آن کرده‌اند. برای افرادی که به دنبال حریم خصوصی هستند، ردیابی تراکنش‌های بیت کوین آنها قابل پذیرش نیست. برای اجتناب از این امر، ترکیب استفاده از سرویس ترکیب تراکنش بیت کوین تنها راه حل موجود است.

این سرویس‌ها یک لایه حریم خصوصی را در بالای تراکنش‌های عادی بیت کوین ایجاد می‌کنند. این سرویس‌ها، یک تراکنش را با ترکیب تراکنش‌های مختلف بیت کوین، ردیابی را غیرممکن می‌سازند. با انجام این روش، هکرها، قانون گذاران و هیات‌های دولتی که به دنبال ردیابی تراکنشی خاص از یک آدرس هستند، موفق به انجام این کار نخواهند شد؛ زیرا همه چیز با هم ترکیب شده است.

 آیا آدرس‌های بیت کوین ناشناس هستند؟

تراکنش بیت کوین آدرس کیف پول ارز دیجیتال حریم خصوصی صرافی هکر

آدرس‌های بیت کوین ناشناس نیستند؛ این یعنی حتی آدرس بیت کوین شما می‌تواند توسط یک صرافی ارز دیجیتال ردیابی شود و یا یک فرد بدطینت و حتی قانون گذاران نیز قادر به انجام این ردیابی خواهند بود.

می‌توان گفت که آدرس بیت کوین شما، در واقع شما را در معرض ریسک هک شدن قرار می‌دهد؛ زیرا یک مجرم می‌تواند موجودی کیف پول شما را ببیند. با استفاده از یک سرویس ترکیب کردن، همه چیز یعنی آدرس‌ها و تراکنش‌ها از دید عموم پنهان می‌شوند.

ارزهای دیجیتالی که ناشناس ماندن را فراهم می‌کنند

ارزهای دیجیتالی وجود دارند که ناشناسی را بدون نیاز به گذر از سرویس‌های ترکیب کوین، فراهم می‌کنند.

این ارزها، سرعت تراکنش بالاتری از بیت کوین دارند و در مقایسه با بیت کوین قیمت پایین‌تری دارند. کوین ناشناس پیشگام در این زمینه مونرو است که از امضای حلقوی کریپتوگرافیک برای فراهم آوردن ناشناس بودن تراکنش‌های خود استفاده می‌کند.

در مونرو، آدرس‌ها قابل رویت هستند، اما تراکنش‌ها را نمی‌توان به آدرس خاصی ارجاع داد. همچنین به وسیله مونرو نمی‌توان از موجودی کیف پول مونرو مطلع شد.

آیا بیت کوین بهتر از آلتکوین های ناشناس ترکیب می‌شود؟

توجه داشته باشید که آلتکوین‌های ناشناس به طور روزافزون با چشم انداز منفی از جانب دولت روبرو می‌شوند و این ترس وجود دارد که این آلتکوین‌ها برای پولشویی، تامین سرمایه مالی تروریسم و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار بگیرند.

سطح ناشناسی و امنیتی که طی فرآیند ترکیب تراکنش بیت کوین فراهم می‌شود، بسیار بالاتر از آن است که توسط این آلتکوین‌ها ارائه می‌شود.

به مرور که افراد بیشتری صاحب بیت کوین می‌شوند، ترکیب کردن تراکنش بیت کوین در زمان ارسال، منطقی‌تر از تبدیل این کوین‌ها به ارزهای دیجیتال ناشناس می‌شود. این کار سبب صرفه جویی در کارمزد تراکنش بیت کوین نیز می‌شود.

کار ترکیب تراکنش بیت کوین را چه کسانی انجام می دهند؟

تراکنش بیت کوین آدرس کیف پول ارز دیجیتال حریم خصوصی صرافی هکر

ترکیب تراکنش بیت کوین ، طی یک تراکنش توسط واسطه‌هایی انجام می‌شود که امنیت و ناشناسی را تضمین می‌کنند. یکی از این واسطه‌ها BitMix است. این پلتفرم بسیار برجسته است؛ زیرا لگاریتم‌ها یا اطلاعات شخصی افرادی را که اقدام به ترکیب کردن بیت کوین‌هایشان می‌کنند، ذخیره نمی‌کند؛ علاوه بر این، سیستم مذکور خودکار است و نتایج یکسانی بر اساس یک الگوریتم را ممکن می‌سازد.

یکی دیگر از واسطه‌های قابل اعتماد، که کار با آن نیز آسان است، می‌توان Bitmixer را نام برد؛ اما این سرویس دیگر فعالیت خود را ادامه نمی‌دهد.

ترکیب تراکنش بیت کوین چگونه انجام می گیرد؟

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، این ترکیب تراکنش بیت کوین برای کمک به آنهایی است که می‌خواهند تراکنش‌های بیت کوین را غیر قابل ردیابی کنند.

مهم نیست که این افراد بیت کوین را برای پرداخت کالا و خدمات می‌خواهند یا مقداری بیت کوین اهدا می‌کنند و یا به افراد دیگر بیت کوین می‌فرستند؛ بلکه مهم این است که این افراد با ترکیب کوین‌ها می‌خواهند تراکنش‌ها را غیر قابل ردیابی کنند.

ترکیب کننده‌های تراکنش بیت کوین ، مسیر را برای افرادی که در تلاش برای کشف مبدا و مقصد تراکنش‌ها هستند، آشفته می‌کنند و آنها را از ردیابی تراکنش‌ها منصرف می‌کنند.

کسب درآمد با استفاده از ترکیب کننده‌های تراکنش بیت کوین

تراکنش بیت کوین آدرس کیف پول ارز دیجیتال حریم خصوصی صرافی هکر

ترکیب کننده تراکنش بیت کوین علاوه بر ارائه سرویس‌های ترکیب کردن تراکنش بیت کوین ، شانس کسب بیت کوین را از طریق دعوت دوستان و افراد دیگر برای کاربران فراهم می‌کند؛این کار تحت عنوان برنامه زیرمجموعه‌گیری یا ریفرال انجام می‌شود.

در این روش، مقدار بیت کوینی که کسب می‌کنید، بستگی به تعدادی افراد معرفی شده دارد که توسط شما تراکنش بیت کوین ترکیب می‌کنند. این فرد که توسط شما معرفی شده، ۵۰ تا ۶۰ درصد از سهم ۵ درصد کل مقدار ترکیب را دریافت خواهد کرد.

به عنوان مثال، اگر شما دوستی را به این سرویس دعوت کنید و این دوست مقدار یک بیت کوین را ترکیب کند، ۵ درصد این تراکنش مقدار ۰.۰۵ بیت کوین می‌شود؛ بنابراین شما ۵۰ درصد این ۰.۰۵ بیت کوین را دریافت می کنید که معادل ۰.۰۲۵ بیت کوین است.

مزایای استفاده از ترکیب‌کننده تراکنش بیت کوین

  • لگاریتم‌های ترکیب تراکنش ذخیره نمی‌شوند.
  • تنها اطلاعات تراکنش‌های ناقص ذخیره می‌شود و این امر به منظور کمک به تمام کردن فرآیند ترکیب حداکثر در سه روز صورت می‌گیرد.
  • آدرس‌های ایمیل و پیام‌ها بعد از خوانده شدن حذف می‌شوند.
  • هیچ اطلاعات شخصی ذخیره نمی‌شود.
  • این سیستم خودکار عمل می‌کند.

 

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۴/۵


54321
امتیاز 4.2 از 5 رای

منبع usethebitcoin bitmix
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
محمد حسنی

با سلام.. مدتی بیش مقداری بیت کوین خریداری کردم و مقداری ریبل و استیلار و.. در مورد ریبل و استیلار با اینکه آدرس و تگ مربوطه رو در زمان سفارش به صرافی داده ام ولی در حال حاصر که مقصد واریز ارزها به دلیل عدم وجود تو واریز ها را تایید نمی‌کند و صرافی هم قبول نمی‌کند که تگ را گرفته و خود در ارسال آن کوتاهی کرده و اینکه در مورد آدرس بست کوین، بیگیری آدرس مقصد نشان می‌دهد آدرس فوق با ادرسی که من در زمان ثبت سفارش داده ام متفاوت ست و حتی مشخص نمی‌شود مربوط به… بیشتر بخوانید »

ادمین سایت

سلام وقت بخیر، از چه صرافی استفاده کردین ؟

علی

یک سوال : اگر یک ترکیب کننده بیت کوین هک شود و لگاریتم های ترکیب تراکنش توسط هکر ذخیره شود چه میشود؟ مبدا و مقصد تراکنش بیت کوین قابل رهگیری خواهند بود؟

ادمین سایت

با سلام کاری که ترکیب کننده ها انجام میدن، صرفا پیچیده کردن عملیات ردیابی هستش، به شخصه معتقدم که هر چقدرم سخت بشه، بازم راهی براش وجود داره که ردیابی بشه اگه دنبال این هستین که غیر قابل ردیابی باشه، بهتره که به ارزهای دیجیتالی مثل مونرو فکر بکنین و اون رو بررسی بکنین در مونرو مبدا، مقصد و حتی مبلغی که داره جابجا میشه مشخص نیست ( حریم خصوصی با استفاده از الگوریتم خاص خودش حفظ میشه ) ولی در بیت کوین هر کاری هم بکنیم، مبدا و مقصد و مبلغ مشخصه شاید در پرداخت های کوچک خیلی مهم… بیشتر بخوانید »

ارش لحیم چی

سلام مبلغ که هیچ صرافی کوین یا اتریومی که به والت میریزه میتونه والت رو پیگیری کنه طرف رو پیدا‌کنه ؟

ادمین سایت

سلام وقت بخیر، یکی از راه های ردیابی تراکنش ها دقیقا اکسچنج های متمرکزی هستن که شما احراز هویت کردین

مرتضی اجرایی

سلام.قربان من کیف پولم رو خالی کردن.توی تراکنش ها هم زده انتقال داده شده.میشه فهمید ادرس مقصد کجاست؟

آدرس کیف پولی که تراکنش زده شده مشخص هست اما از روی آدرس عمومی نمیشه فهمید صاحب کیف چه کسی هست

علی

همین ناشناس بودن توسط “ترکیب بیت کیون” باعث شد که به جای کیف پر از دلار یا شمش طلا استفاده بشود.