آدرس بیت کوین دلخواه خود را بسازید +ویدئو

شاید یکی از اشکالات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی طولانی بودن و غیرخوانا بودن آدرس های عمومی آن باشد که تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه در حال وقوع است. شاید بتوان این آدرس ها را به سمت خوانا تر شدن و حتی قابل حفظ کردن بودن سوق داد. امروزه شیوه های متعدد و مختلفی در این رابطه وجود دارد که هر چند این نقیصه را به طور کامل برطرف نمی‌کند اما تا حدودی سعی دارد آدرس عمومیتان دلخواه شما باشد (نه تمامی آن، بلکه بخشی از آن)

Vanitygen یک کامند لاین (Command Line) می‌باشد که با استفاده از آن و طی انجام فرآیندی ساده می‌توانید آدرس عمومی بیت کوین خودتان را شخصی سازی کنید. به این صورت که می‌توانید اول اسم خود یا تاریخ تولدتان یا هر کاراکتری که مد نظر دارید(تنها حرف و عدد) را در اول آدرس عمومی خود قرار دهید (یادتان باشد عدد صفر را در کاراکترهای خود نگذارید، چون آدرس عمومی بیت کوین عدد صفر ندارد پس قاعدتا چنین آدرسی ساخته نخواهد شد). لازم به ذکر است این کار آفلاین، یعنی بدون نیاز به اینترنت قابل انجام است بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که کسی به آدرس ساخته شده‌ی شما و همچنین کلید خصوصیتان دسترسی نخواهد داشت.

ساخت این آدرس عمومی با استفاده از پردازشگر کامپیوتر شما و همچنین کارت گرافیکی آن انجام می‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌شود حدالمقدور حروف و یا عددی که انتخاب می‌کنید کوتاه باشد تا فشار کمتری به CPU و GPU کامپیوتر شما وارد شود (در صورت نوشتن اسم یا حروف طولانی ممکن است به قدری پردازشگرتان را درگیر کنید که بسوزد). در صورت امکان نامی که انتخاب می‌کنید مخلوطی از حروف کوچک و بزرگ باشد، این کار باعث می‌شود تا فشار کمتری به پردازشگر شما وارد شود.

چگونه آدرس عمومی دلخواه بیت کوین خود را بسازیم؟

ابتدا به بخش CMD ویندوز خود بروید که این بخش را می‌توانید در قسمت جستجوی ویندوز خود و با نوشتن حروف CMD پیدا کنید، پس از اینکه CMD ویندوزتان را باز کردید عبارت cd را تایپ کرده و یک فاصله(Space) قرار دهید. سپس فایل Vanitygen را از لینک زیر دانلود کنید، پس از دانلود می‌بایست این فایل را بکشید(Drag) و در فضای cmd بعد از cd که قبلا نوشته بودید رها(Drop) کنید.

لینک دانلود مستقیم vanitygen برای سیستم عامل ویندوز

چیز زیادی نمانده است تا آدرس عمومی دلخواهتان ساخته شود؛ تنها باید عبارت vanitygen را تایپ کرده و با قرار دادن یک فاصله(Space) نام مورد نظر خود را تایپ کنید. به طور مثال : vanitygen 1MB و یا vanitygen 1ErFaN. پس از آن دکمه enter را بزنید و منتظر پردازش کامپیوتر خود بمانید تا آدرس عمومی دلخواهتان ساخته شود.

ممکن است برایتان سوال ایجاد شود که چرا قبل از نام دلخواهمان باید عدد ۱ را بنویسیم، دلیل این امر این است که تمامی آدرس های بیت کوین با عدد ۱ آغاز می‌شوند و شما تنها می‌توانید نام دلخواهتان را بعد از این عدد قرار دهید.

منبع میهن بلاکچین

ارسال نظر

2 دیدگاه ها در "آدرس بیت کوین دلخواه خود را بسازید +ویدئو"

avatar
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
حسین
مهمان

سلام

ممنون از آموزش عالی شما
سوالم اینکه حالا بعد از ساهت والت امکان انتقال پول هست ؟ چطوری می شه نقل و انتقالات انجام داد