اخبار بلاکچین

کاهش سود ماینینگ ارزهای دیجیتال، ماینرها را فراری داده است!

کِلم چمبرز، مدیرعامل وبسایت سرمایه گذاری ADVFN.com اخیرا درباره کاهش سود ماینینگ بیت کوین اعلام کرد که به دلیل کاهش سود حاصل از ماینینگ، ماینرها این صنعت را کنار گذاشته‌اند.

ماینرها با حل معماهای کامپیوتری، وقتی که بلوکی را ایجاد کنند بیت کوین جایزه می‌گیرند. در حال حاضر هر بلاکی که توسط یک ماینر پردازش شود، جایزه ای معادل ۱۲.۵ بیت کوین دارد که ماینر بلاک آن را دریافت خواهد کرد. ماینرها هم چنین می‌توانند کارمزد تراکنش‌ها را که حدود ۲ بیت کوین است، دریافت کنند. بنابرایت ماینر در کل حدود ۱۴.۵ بیت کوین دریافت می‌کند.

جدای از این ۱۴.۵ بیت کوین، ماینرها همواره نگران ارزش فیات بیت کوین هستند. چرا که آن ها قبض آب و برق خود را با فیات پرداخت می‌کنند. به همین دلیل، قیمت بیت کوین به فیات باید به حدی بالا باشد که پاسخگوی این پرداخت ها باشد.

قیمت برق ثابت است. این در حالی است که اکنون قیمت جایزه های بیت کوین به طور مستمر کاهش می‌یابد. این بی ثباتی، برای ماینرها استرس ایجاد کرده است. علاوه بر این، عمل ماینینگ نیز پیوسته دشوارتر می‌شود و استخراج یک بلاک به تلاش بیشتری نیاز دارد. هم چنین، بیت کوین به طور دوره ای جوایز ماینینگ را نصف می‌کند.

 چمبرز در این مورد می‌گوید که دو سال بعد نیمی از این جایزه کم می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که سود ماینینگ بیش از پیش کاهش یابد. وی ادامه داد :

از آنجایی که متغیرهای زیادی در این موضوع نقش دارند، جایزه ماینینگ با مقدار پولی که از آن به دست می‌آید ارزشمند خواهد شد. منظورم از پول دلار می‌باشد و این موضوع خود به قیمت کوین در بازار و قدرت سیستم ماینینگ شما بستگی دارد. این درآمد قطعا در نوسان خواهد بود.

 چمبرز افزود که بازارهای صعودی باعث می‌شوند با تلاش یکسان جایزه بیشتری بدست آورد. درحالی که در بازارهای نزولی، درآمد کاهش خواهد یافت. وی ادامه می‌دهد:

ماینینگ یک عمل پر هزینه است، نیاز به تلاش و مهارت دارد و نمی‌توان آن را جعل کرد. از اینرو، ماینینگ سیگنال مهمی است که نشان می‌دهد در بازار چه می‌گذرد.

قبل از این نیز ران نونر، موسس OnChain Capita گفته بود که هزینه های ماینینگ حدود ۵۰۰۰ دلار بیشتر از سود حاصل از آن می‌باشد. وی خاطر نشان کرد:

ماینرها متوجه این نکته شده و از ماینینگ دست می‌کشند. آیا واقعا ارزش دارد که برای ماینینگ دستگاه را روشن نگه داریم؟ با این وضع اتفاقات جدیدی در ماینینگ رخ می‌دهد.

منبع
blokt

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا