کردیت کوین (CTC)

$0.35
12,592.11 تومان
Creditcoin
CTC Rank #273 % -6.03
creditcoin-2
تغییرات 1 ساعته %-3.46
تغییرات 24 ساعته %-6.03
تغییرات 7 روزه %-10.37
تغییرات 30 روزه %-12.64
تغییرات 1 ساله %-85.53
بیشترین قیمت (تاکنون)
$8.67
در تاریخ 24 اسفند 1399 در ساعت 03:54
کمترین قیمت (تاکنون)
$0.13
در تاریخ 23 اسفند 1398 در ساعت 01:59
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$0.38 / $0.35
 • ارزش کل بازار $72,590,133
 • حجم معاملات (24 ساعت) $145,436
 • عرضه در گردش 207,254,279 CTC
 • عرضه کل 599,999,997 CTC

کردیت کوین (Creditcoin) با نماد اختصاری CTC یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 72,590,133 دلار در رتبه 273 بازار رمز ارزها قرار دارد. قیمت کردیت کوین در این لحظه 0.35 دلار است که با احتساب قیمت تتر 35,948.50 تومان، با قیمت 12,592.11 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه کردیت کوین 145,436 دلار است و قیمت کردیت کوین در 24 ساعت اخیر، 6.03% کاهش داشته است.

نمودار تکنیکال قیمت کردیت کوین

قیمت کردیت کوین (Creditcoin) * قیمت لحظه ای کردیت کوین * تاریخچه قیمت CTC

پروژه CreditCoin قصد دارد تا سیستم وام‌‌دهی مبتنی بر اعتبار را به دنیای ارز دیجیتال بیاورد. هر چند پروژه‌های وام‌دهی دیفای مثل آوه و کامپاند تا حدودی مشکلات سیستم‌های متمرکز از جمله عدم دسترسی تعداد زیادی از مردم به خدمات بانکی،‌ درگیری‌های اداری،‌ عدم شفافیت و غیره را حل کرده‌اند، اما هنوز جای خالی وام بر اساس اعتبار که در اقتصاد بانکی جایگاه ویژه‌ای دارد حس می‌شود. کردیت کوین قصد دارد تا این خلا را برطرف کرده و با ثبت سابقه تراکنش‌های افراد، یک سیستم وام بین بلاکچینی بر اساس اعتبار را ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار و ویژگی‌های این پروژه، مقاله ارز دیجیتال کردیت کوین چیست را مطالعه کنید.

قیمت کردیت کوین لحظه‌ای

ارز دیجیتال کردیت کوین چیست؟ Creditcoin چیست

در ساختار کردیت کوین دو رمزارز وجود دارد که یکی CTC و دیگری G-CRE است. توکن G-CRE بر بستر اتریوم بوده و در حال حاضر این توکن است که در صرافی‌های مختلف با نماد CTC معامله می‌شود. در زمان نگارش این مطلب (۲۱ فروردین ۱۴۰۱) (10th April 2022) قیمت CreditCoin حدود ۱.۱۵ دلار و ارزش بازار آن نزدیک به ۲۳۵ میلیون دلار است. در ابتدا ۲۰۰ میلیون توکن CTC در عرضه اولیه وارد چرخه شد، در حال حاضر حدود ۲۰۷ میلیون توکن در گردش است و طبق اطلاعات وایت پیپر CreditCoin، عرضه نهایی رمزارز CTC، دو میلیارد واحد خواهد بود. 

تاریخچه قیمت CreditCoin یا CTC

عرضه اولیه توکن CTC در سال ۲۰۱۷ برگزار و شبکه اصلی کردیت کوین سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. یکی از نقاط ضعفی که در رابطه با این پروژه به چشم می‌خورد، عدم انطباق اطلاعات آن در سایت‌های مختلف مثل کوین مارکت کپ و کوین گکو است. قیمت‌های ثبت‌شده برای Creditcoin از سال ۲۰۲۰ وجود دارد و در ادامه نگاهی به تاریخچه قیمت CTC در سال‌های گذشته خواهیم داشت.

قیمت کردیت کوین در سال ۲۰۲۰

تاریخچه ثبت شده در کوین‌گکو از فوریه ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. قیمت CreditCoin از ۳۰ سنت آغاز شده، ۷ روز بعد در یک روز با ۳۳ درصد رشد به ۴۰ سنت می‌رسد، کمتر از یک ماه بعد در ۱۴ سنت دیده می‌شود و با یک جهش تا ۷ آوریل به ۶۶ سنت می‌رسد. در ادامه تا نیمه سال ۲۰۲۰، قیمت CTC تا ۱۷ سنت ریزش می‌کند. در نیمه دوم سال با یک روند صعودی، دوباره قیمت کردیت کوین به محدوده ۶۰ سنت باز می‌گردد و تا انتهای سال پشت این مقاومت می‌ماند.

قیمت CreditCoin در سال ۲۰۲۱

این سال به طور کلی برای بازار خوب بود و قیمت ارزهای دیجیتال رشد خوبی را تجربه کردند. در شروع سال قیمت توکن CTC مقاومت ۶۰ سنت را شکسته و در ۹ فوریه به ۱ دلار می‌رسد. ۱۰ روز بعد با ۲۰۰ درصد افزایش، قیمت کردیت کوین به ۳ دلار می‌رسد. دو هفته بعدی هم افزایش ۱۰۰ درصدی به همراه دارد و قیمت ارز دیجیتال CreditCoin به ۶ دلار می‌رسد. در ۱۴ مارس این سال،‌ بالاترین قیمت CTC یعنی ۸.۶۷ دلار ثبت می‌شود. پس از ثبت ATH، طی ۴ ماه بعدی قیمت توکن کردیت کوین با اصلاح‌های پیاپی به ۱.۷ دلار می‌رسد و تقریبا تا انتهای سال در محدوده ۲ تا ۳ دلار نوسان می‌کند.

قیمت CTC در سال ۲۰۲۲

فصل اول سال ۲۰۲۲ به طور کلی برای بازار ارزهای دیجیتال خوب پیش نرفت و شاهد اصلاح قیمت بیت‌کوین و آلتکوين‌ها بودیم. قیمت CreditCoin با ۲.۲۵ دلار در این سال شروع شد و در اواسط مارچ به ۱.۱ دلار رسید. از آن زمان تا امروز قیمت کردیت کوین یک‌بار به مرز ۲ دلار رسید و دوباره به حدود ۱.۱۴ دلار بازگشته است.

پرسش و پاسخ قیمت کردیت کوین (FAQ)

 • چه عواملی روی قیمت کردیت کوین اثر می‌گذارند؟
  عوامل متعددی می‌تواند در قیمت CTC تاثیرگذار باشد که از میان آن‌ها می‌توان به پیشرفت‌ها و ارتقای شبکه، افزایش همکاری‌‌ها و ادغام با دیگر بلاکچین‌ها، استفاده بیشتر مردم و پلتفرم‌ها از این شبکه اشاره کرد.
 • چطور می‌توان قیمت CTC را به تومان محاسبه کرد؟
  برای این کار باید قیمت لحظه‌ای CreditCoin به دلار را در قیمت لحظه‌ای تتر ضرب کرد. میهن بلاکچین برای راحتی کاربرها، سرویس ماشین حساب ارز دیجیتال را راه‌اندازی کرده است که به کمک آن،‌ به سادگی می‌توانید ارزش ریالی رمزارزهای مختلف را محاسبه کنید.
 • کردیت کوین از چه معماری استفاده می‌کند؟
  در ابتدا بلاک چین CreditCoin ٰبر اساس معماری Hyperledger Sawtooth طراحی شده بود، اما پس از مشاهده ناکارآمدی و مشکلات به وجود آمده یک هاردفورک انجام شد. در ورژن ۲ کردیت کوین، از معماری Substrate استفاده شده است.

 

مشاهده ادامه مطلب بستن