قیمت تورنادو کش، نمودار تکنیکال تورنادو کش

$12.56
381,478.60 تومان
Tornado Cash
% -3.96 Rank #720 TORN
tornado-cash
تغییرات 1 ساعته %-0.84
تغییرات 24 ساعته %-3.96
تغییرات 7 روزه %-43.21
تغییرات 30 روزه %-50.82
تغییرات 1 ساله %-76.40
بیشترین قیمت (تاکنون)
$436.16
در تاریخ 25 بهمن 1399 در ساعت 13:43
کمترین قیمت (تاکنون)
$11.81
در تاریخ 22 مرداد 1401 در ساعت 11:54
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$13.62 / $12.52
  • ارزش کل بازار $18,984,620
  • حجم معاملات (24 ساعت) $11,821,900
  • عرضه در گردش 1,511,065.78 TORN
  • عرضه کل 9,999,997.53 TORN

تورنادو کش (Tornado Cash) با نماد اختصاری TORN یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 18,984,620 دلار در رتبه 720 بازار رمز ارزها قرار دارد. قیمت تورنادو کش در این لحظه 12.56 دلار است که با احتساب قیمت تتر 30,372.50 تومان، با قیمت 381,478.60 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه تورنادو کش 11,821,900 دلار است و قیمت تورنادو کش در 24 ساعت اخیر، 3.96% کاهش داشته است.

نمودار تحلیل تکنیکال تورنادو کش

حفظ حریم خصوصی یکی از ویژگی‌های کلیدی در بلاکچین محسوب می‌شود. بسیاری از شبکه‌های بلاکچینی برمبنای حفظ حریم خصوصی ساخته شده‌اند و هویت کاربران و تراکنش‌ها در آن‌ها به طور کامل ناشناس باقی می‌ماند. شبکه‌هایی مانند مونرو و زی‌کش از معروف‌ترین شبکه‌های بلاک چینی حریم خصوصی محسوب می‌شوند؛ اما شبکه‌های دیگری نیز وجود دارند که تمامی تراکنش‌ها در آنها ثبت می‌شود و می‌توان با ردیابی توالی تراکنش‌های ثبت شده به هویت افراد دسترسی پیدا کرد. یکی از شبکه‌هایی که از محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران و توسعه‌دهندگان دارد، شبکه اتریوم است و بسیاری از برنامه‌های غیر متمرکز در امور مالی و توکن‌های بی‌همتا بر بستر این شبکه ساخته شده‌اند.

پروتکل تورنادو کش با هدف ایجاد پلتفرمی برای حفظ حریم خصوصی در شبکه اتریوم ایجاد شد؛ اما اکنون می‌توان از آن در شبکه‌های بایننس اسمارت چین، پالیگان، آوالانچ و Gnosis و همچنین در شبکه‌های لایه دوم Optimism و آربیتروم استفاده کرد. پروتکل Tornado Cash با شکست پیوند بین تراکنش‌های مبدا و مقصد، امکان پیگیری و ردیابی تراکنش‌ها را از بین می‌برد و هویت صاحب تراکنش‌ها را مخفی می‌سازد. تورنادو کش برای تایید و انجام تراکنش‌ها از الگوریتم‌های بی‌نیاز به دانش (Zero-Knowledge Proof) که ZK-SNARK نیز نامیده می‌شود، استفاده می‌کند. کاربرانی که قصد دارند تراکنش‌های خود را به صورت ناشناس انجام دهند، ابتدا توکن‌های خود را به استخرهای Tornado Cash انتقال می‌دهند. 

تعداد توکن‌هایی که هر کاربر می‌تواند به این استخرها واریز کند، مشخص است و امکان واریز مقدار کمتر و یا بیشتر در این استخرها وجود ندارد. تمامی این فرایندها توسط قراردادهای هوشمند انجام می‌شود و تیم توسعه‌دهنده تورنادو کش نیز نمی‌تواند این قراردادهای هوشمند را دستکاری کند یا تغییر دهد. پس از واریز توکن‌ها به استخرهای تورنادو کش، کاربر می‌تواند توکن خود را از این استخر به آدرس دیگری انتقال دهد. طی این فرایند زنجیره مبدا تراکنش و مقصد آن از هم گسیخته می‌شود و تراکنش‌ها به صورت ناشناس انجام می‌پذیرد.

در ادامه این مطلب به بررسی قیمت تورن می‌پردازیم:

قیمت تورن لحظه‌ای

تورنادو کش چیست - tornado cash - توکن torn

توکن TORN رمزارز بومی پروتکل تورنادو کش است. این رمزارز بر بستر شبکه اتریوم و با استاندارد ERC20 و بر بستر شبکه بایننس اسمارت چین و با استاندارد BEP20 ساخته شده است. توکن تورن رمزارز حاکمیتی پروتکل Tornado Cash است و استفاده اصلی آن برای مشارکت در فرایندهای حاکمیتی این پروتکل است. کاربران می‌توانند با استفاده از تورن در رای گیری‌های پروتکل تورنادو کش شرکت داشته باشند یا پروپوزال‌های خود را برای بهبود شبکه ارائه دهند. همچنین کاربران می‌توانند توکن TORN را در قرارداد‌های هوشمند تورنادو کش استیک کنند و از پروتکل تورنادو کش توکن تورن پاداش بگیرند. به گزارش میهن بلاکچین توکن تورن رتبه ۴۸۵ را بین تمامی ارزهای دیجیتال دارد. ارزش بازار تورن حدودا ۷۳ میلیون دلار است و حجم معاملات آن در شبانه روز گذشته حدود ۵ میلیون دلار بوده است. قیمت تورنادو کش تا‌کنون نوسانات بسیاری داشته است. بیشترین قیمت تورن مربوط به ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ است که ارزش آن به ۴۳۶.۱۶ دلار رسید. کمترین قیمت TORN مربوط به تاریخ ۴ بهمن ۱۴۰۰ و با قیمت ۱۸.۵۴ دلار است. 

پرسش و پاسخ قیمت تورنادو کش (FAQ)

  • توکن TORN چیست؟

توکن تورن رمزارز بومی پروتکل Tornado Cash است. از این توکن برای رای‌دهی و مشارکت در فرایندهای حاکمیتی تورنادو کش استفاده می‌شود. همچنین Relayer‌ها در پروتکل تورنادو کش می‌توانند با قفل کردن توکن تورن، کارمزد تراکنش‌ها را پرداخت، به ناشناس ماندن تراکنش‌ها کمک کرده و از تورنادو کش پاداش دریافت کنند.

  • پروتکل تورنادو کش چیست؟

پروتکل تورنادو کش یک راهکار برای حفظ حریم خصوصی تراکنش‌ها در شبکه اتریوم است. این پروتکل با از بین بردن پیوند بین تراکنش مبدا و مقصد، امکان ردیابی تراکنش‌ها را غیر ممکن می‌سازد و به کاربران شبکه اتریوم اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های خود را به صورت ناشناس انجام دهند.

  • توکن TORN را از کجا می‌توان خرید؟

توکن TORN را می‌توان از صرافی‌های متمرکزی همچون بایننس، کوینکس، Gate.io ،MEXC ،Ceyoto.com ،HitBTC ،BKEX و پولونیکس خریداری کرد. همچنین این توکن در صرافی‌های غیر متمرکز یونی سواپ (ورژن ۳)، وان اینچ و سوشی سواپ نیز قابل‌معامله است.

  • قیمت تورن به تومان چگونه محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه قیمت تورن به تومان باید قیمت دلاری این ارز دیجیتال را در قیمت لحظه‌ای تتر (USDT) ضرب کنیم.

  • کیف پول‌های مناسب نگهداری TORN چیست؟

توکن تورن بر اساس استاندارد ERC20 در شبکه اتریوم و BEP20 در شبکه بایننس اسمارت چین، ایجاد شده است. رمزارز TORN را می‌توان در کیف پول‌های نرم‌افزاری همچون متامسک، سیف پل، تراست ولت و بایننس چین ولت و در کیف پول سخت‌افزاری لجر ذخیره کرد.