متوسط استخراج

چگونه سایت های کلاهبرداری استخراج ابری را شناسایی کنید

در هر صنعت جدید کلاهبرداری اتفاق می افتد و صنعت کریپتو و بیت کوین نیز از این اتفاق مستثنی نیست. از کوین های تقلبی تا قراردادها و تجهیزات استخراج، شیوه های گوناگونی برای دزدیدن اموال شما وجود دارد.

شما چگونه تشخیص می دهید یک بیت کوین تقلبی است؟ از آنجایی که کلاهبرداران روز به روز در کار خود خبره تر می شوند، تشخیص چنین مسائلی برای همه امری دشوار است. سایت CryptoCompare این موضوع را بررسی می‌کند و اگر با شرکت مشکوکی در حوزه قرارداد استخراج ابری بیت کوین مواجه شود، آن شرکت را وارد لیست خود نمی‌کند. این امر برای تجهیزات ماینینگ نیز انجام می‌شود. اگر به تجهیزات ماینینگ مورد نظر دسترسی وجود نداشته باشد و مورد آزمایش قرار نگیرد، شواهد کافی مبنی بر وجود خارجی آن یا سابقه قابل پیگیری از شرکت را دریافت کرده و تنها در این صورت، آن شرکت را وارد لیست می‌کند. هم چنین تمام شرکت هایی که گزارشات مشکوک در انجمن ها داشته باشند را لیست می‌کند.

به عنوان مثال سایت های زیادی وجود دارند که قراردادهای استخراج بیت کوین، لایت کوین و اتریوم را مقایسه می کنند و کلاهبرداران برای جذب کاربر و ارسال آنها به سایت تقلبی خود به این سایت های مقایسه ای پاداش و جایزه می دهند. بنابراین این سایت های مقایسه توجه ای به صحت تبلیغات سایت های کلاهبرداری ندارند و تنها سهم خود را دریافت می کنند.

در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به علت گران شدن تجهیزات ماینینگ تغییر اساسی در استفاده افراد از استخراج ارزهای دیجیتال به وجود آمد و به همین دلیل روز به روز فعالیت استخراج ابری گسترده تر شد. این امر باعث جلب نظر آن دسته از کلاهبردارانی شد که سایت های استخراج ابری گوناگونی راه اندازی کرده بودند تا قراردادهای ماینینگ بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال را پیشنهاد دهند.

در هر صنعت کلاهبرداران باید یک قدم از نهادهای محافظتی جلوتر باشند تا بتوانند نقشه خود را عملی کنند. ردیابی چنین فعالیت هایی در شبکه بیت کوین به علت گستردگی این صنعت امری دشوار است. اما پرچم های قرمزی وجود دارند که به عنوان علائم هشدار و نشانگر فعالیت های مشکوک ایفای نقش می کنند.

برخی از ترفندهای این کلاهبرداران به شرح زیر است:

  • نام دامنه توسط شخص واقعی ثبت نشده است و اسم ثبت کننده آن پنهان است.
  • کلاهبرداران یک شرکت را ثبت می کنند و برای اعتبار بخشیدن به این شرکت، آن را در لندن ثبت می کنند اما مدیران اغلب به عنوان شهروندان خارجی ثبت نام می کنند و مدارک مربوط به هویت به آسانی قابل جعل کردن است.
  • آنها از هرگونه پاسخ گویی در رابطه با اثبات صحت تجهیزات خود سرباز می زنند.
  • آنها برای پرداخت سود از سرمایه های اولیه خود مشتریان استفاده می کنند تا از این طریق جلوه ای از صداقت و احترام را به نمایش گذاشته و مشتریان بیشتری جذب کنند. آن ها آدرس های بیت کوینی را نشان می‌دهند که پرداخت سود از طریق آن ها قابل تایید باشد.
  • آنها با استفاده از ویدئو هایی که در آنها نمایندگان و دفاتر جعلی حضور دارند تجهیزات استخراج خود را بدون هیچ اثباتی تبلیغ می کنند.
  • آنها از طریق سایت های مقایسه ای که اعتبار این شرکت ها را بررسی نمی کنند، تبلیغ می کنند. زیرا این سایت ها از سود حاصله این کلاهبرداری های بهره مند می شوند. سایت های مقایسه می‌گویند قابل تایید اند زیرا از آدرس های بیت کوین خاصی سود پرداخت می‌کنند.

بنابراین به هر سایت استخراج کننده اعتماد نکنید. شما می توانید با مراجعه به سایت CryptoCompare، لیست شرکت های معتبر، یادداشت های انتقادی در رابطه با تجهیزات استخراج شرکت های گوناگون و همچنین فهرست شرکت های کلاهبردار را مطالعه کرده و با اطمینان بیشتری در این حوزه تجاری فعالیت کنید.

منبع
cryptocompare

نوشته های مشابه

129 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا