آموزش کسب درآمد از شبکه اجتماعی استیم (Steemit)- بخش ۵: معرفی نوارها و توکنها+ویدیو

در این قسمت از آموزش شبکه اجتماعی استیم قصد داریم به معرفی نوارهای صفحه اصلی شبکه اجتماعی استیمیت بپردازیم که به ترتیب شامل Trending، New، Hot و Promoted می‌باشد. همچنین به صورت مختصر در رابطه با توکن های موجود در این شبکه اجتماعی توضیحاتی را ارائه کرده ایم که در قسمت های بعدی به صورت عمیق تر به توضیح آنها می‌پردازیم. در راستای توضیحات مرتبط با توکن ها، سایت steemnow.com را مورد بررسی قرار دادیم که قابلیتی مفید را برای کاربران این شبکه اجتماعی فراهم می‌کند.

شبکه اجتماعی استیمیت همانند سایر شبکه های اجتماعی دارای بخش های مختلفی است اما نامگذاری موجود ممکن است کاربران را دچار گمراهی کند و حق مطلب را ادا نکند. لذا شروع می‌کنیم و گام به گام این بخش ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نوار Trending

بخشی است که در آن پست هایی قرار می‌گیرند که دارای ارزش قابل ملاحظه ای هستند، اگر بخواهیم ساده تر بگوییم پست هایی در این بخش قرار دارند که نه خیلی قدیمی و نه خیلی جدیدند اما ارزش دلاری آنها قابل توجه است و اکثرا نیز پست هایی که ارزش آنها حدودا بیشتر از ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار می‌باشد در این بخش قرار دارند:

استیمیت استیم

نوار New

همانطور که از نام آن مشخص است در این قسمت جدیدترین پست هایی که در این شبکه اجتماعی منتشر می‌شوند، قرار می‌گیرد. در اینجا میزان ارزش پست ها و حتی میزان افراد رای دهنده ملاک نیستند بلکه صرفا ترتیب قرارگیری پست ها بر اساس زمان انتشار آنها می‌باشد و شما می‌توانید آخرین پست های منتشر شده را در این قسمت مشاهده کنید:

استیمیت استیم

نوار Hot

این قسمت از شبکه اجتماعی استیمیت شامل پست هایی است که نسبت ارزش دلاری آن پست به زمانی که منتشر شده است، مقدار قابل ملاحظه ای باشد. به عنوان مثال اگر پستی که ۱۰ دقیقه است که از انتشار آن می‌گذرد و با توجه به رای ها(همان لایک خودمان) ارزشش به ۲۰۰ دلار رسیده باشد، در قسمت Hot قرار می‌گیرد:

استیمیت استیم

نوار Promoted

در این قسمت پست افرادی قرار می‌گیرد که هزینه ای را جهت تبلیغات برای قرار گرفتن پستشان در این قسمت، به شبکه اجتماعی استیمیت پرداخت کرده اند. اینجا بخشی است که شما می‌توانید با پرداخت هزینه به شبکه پستتان را تبلیغ کنید و همچنین بیشتر و بهتر دیده شوید. نکته‌ی جالب این است که این پست ها به ترتیب بیشترین هزینه در این قسمت قرار می‌گیرند. به این معنی که اگر بیشترین هزینه ای که پرداخت شده باشد ۲۰دلار و اولین پست در این قسمت باشد، شما با پرداخت مبلغی بیشتر از ۲۰ دلار می‌توانید پستتان را در صدر این قسمت از شبکه اجتماعی استیمیت قرار دهید:

استیمیت استیم

اما کمی راجع به توکن های مورد استفاده در این شبکه اجتماعی صحبت کنیم(البته به صورت کامل در ویدیوهای بعدی به این بخش پرداخته می‌شود). توکن های مورد استفاده در این شبکه اجتماعی شامل استیم، استیم دلار و استیم پاور می‌باشد که هر کدام متناسب با ویژگی هایی که دارند در این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به عنوان مثال درآمد حاصل از پست هایی که منتشر می‌کنید می‌تواند تماما استیم پاور و یا نیمی از آن استیم پاور و نیم دیگر آن استیم دلار باشد. حال اینکه کاربرد هریک چیست و چگونه می‌توان آنها را برداشت کرد در ویدیوهای بعدی به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر بخواهیم در رابطه با استیم پاور بیشتر توضیح دهیم، استیم پاور میزان اعتبار شما برای رای یا همان به قول خودمانی میزان ارزش لایک شماست که برای مشاهده اعتبار رای‌تان می‌توانید به سایت steemnow.com مراجعه کنید و با وارد کردن نام کاربری خود در شبکه اجتماعی استیمیت، میزان ارزش رای هایتان را مشاهده کنید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، اکانت مربوط به نام کاربری penguinpablo دارای ارزش رای به میزان ۲.۴۸ دلار می‌باشد، یعنی اگر این کاربر استیمیت پستی را لایک یا همان vote کند، ۲.۴۸ دلار به ارزش آن پست اضافه می‌کند(این در حالی است که کاربر penguinpablo از تمامی ارزش پاور خود استفاده کند که آموزش این موضوع در ویدیوهای بعدی کامل توضیح داده می‌شود):

استیمیت استیم


54321
امتیاز 4 از 6 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
محمد

سلام و ممنون بخاطر بخش پنج ،اما بنظر من و باقی نظرات ک دیدم مشکل ما در استیم فقط دیده نشدن پستهای ما ست،لطفا ترفند یا راهی بما نشون بدین تا پستهامون دیده بشه ،ممنون

ادمین سایت

با سلام و تشکر از نظر شما
بله چشم حتما
در قسمت های بعدی ترفند ها رو خدمتتون ارائه میکنیم.

علی قاسمی

حرف نداره آموزش ها.ممنونننننننننننننننن ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐هزارتا ستاره هم کمه براتون❤

ادمین سایت

با سلام و تشکر از حسن نظر شما

مهدی

با سلام و تشکر از شما بابت این پست بسیار مفید من تازه تو استمیت ثبت نام کردم برای بالا بردن لایک پستها تو استمیت چیکار باید کرد اگه یه مطلب در رابطه با لایک گرفتن بزارید عالی میشه

ادمین سایت

سلام
متشکر از حسن نظر شما
به زودی آموزشش قرار داده میشه
با ما همراه باشید

محمد علی

با سلام و تشکر از سایت فوق العاده تون لطفا آموزش ها رو زود تر بارگذاری کنید

ادمین سایت

با سلام و تشکر از نظر شما
چشم حتما