بایننس ۱۱.۸ میلیون دلار دارایی دزدیده‌شده از مشتریانش را مسدود کرد

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، داستانی از نحوه ربوده شدن مدیران یکی از شرکت‌های کلاینت بایننس را در توییتر به اشتراک گذاشته است.

در این حادثه، مدیران یکی از کلاینت‌های بایننس در سفر کاری به مونته‌نگرو ربوده شده و مجبور شدند کل دارایی‌های کیف پولشان به ارزش ۱۲.۵ میلیون دلار را به افراد آدم ربا تحویل دهند.

کل این دارایی‌ها به تتر تبدیل شده و به یک کیف پول ترون منتقل شدند اما بایننس فعالیت‌های آنچین این تراکنش‌ها را بررسی کرده و با شرکای خود تماس گرفته تا این کیف پول را با وجوه دزدید‌ه‌شده مسدود کند. در نتیجه، بایننس توانست ۱۱.۸ میلیون دلار یعنی ۹۴.۴ از کل ۱۲.۵ میلیار د دلار را مسدود کند.

فعالان بازار کریپتو در واکنش به این اتفاق نگرانی‌هایی را در مورد توانایی بایننس برای مسدود کردن دارایی‌های کاربران به میل خود مطرح کردند؛ قدرتی که در سیستم بانکداری ارزهای فیات هم وجود دارد.

آن‌ها می‌گویند که در بانک‌های فیات هم هر زمانی ممکن است پول مردم بدون هیچ دلیلی مسدود شود و اگر کسی بتواند کیف پول شخصی معامله‌گرها را هم مسدود کند، فرق بازار کریپتو با بانک‌ها چیست؟

ژائو هم در واکنش به این انتقادها گفت که دارایی‌ها را فقط می‌توان در صرافی‌های متمرکز (CEX) مسدود کرد. اگر معامله‌گران می‌خواهند با این مشکلات مواجه نشوند، سایر اشکال ذخیره‌سازی، مانند کیف پول‌های غیرامانی را انتخاب کنند. یا اینکه از رمز ارزهای حریم خصوصی مانند مونرو (XMR) استفاده کنند.