ویتالیک بوترین سه راه برای ساده‌تر کردن طراحی اثبات سهام اتریوم پیشنهاد کرد

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، سه راه برای حل پیچیدگی‌های سیستمی و ساده کردن مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) و بهبود امنیت اتریوم پیشنهاد کرده.

مسئله اصلی اینه که اعتبارسنج‌های اتریوم، باید برای حفظ عملکرد شبکه از تعداد زیادی امضای دیجیتالی با استفاده از رمزنگاری استفاده کنن که با افزایش تعداد ولیدیتورها، تعداد این امضاها افزایش پیدا کرده و بار بیشتری به سیستم تحمیل می‌شه. حتی به‌روزرسانی‌های آتی شبکه هم تعداد این امضاها رو افزایش می‌دن.

بوترین توی یک پست وبلاگی که در ۲۷ دسامبر (۶ دی) منتشر شده سه راه برای حل این مشکل پیشنهاد کرده تا فقط به ۸٬۱۹۲ امضا در هر اسلات بلاکچین اتریوم نیاز باشه.

راه حل اول با استفاده از استخرهای غیرمتمرکز استیکینگ امکان‌پذیره و باید حداقل مقدار اتر موردنیاز برای اجرای یک اعتبارسنج خیلی بیشتر بشه تا اعتبارسنج‌ها مجبور به تشکیل گروه و ترکیب منابع خودشون بشن.

راه دوم، استیکینگ دو لایه هست، یک لایه «سنگین» برای سهامداران بزرگ و یک لایه «سبک» برای امنیت بیشتر، بدون نیاز به حداقل سهام. نحوه استفاده از این دو لایه در فرآیند نهایی‌سازی بلاک متفاوته.

راه سوم اینه که یک مجموعه چرخشی از شرکت‌کننده‌ها داشته باشیم، به این معنی که مجموعه‌ای تصادفی از اعتبارسنج‌ها برای هر اسلات انتخاب بشن. در این صورت، حجم کار تقسیم می‌شه و تعداد کل امضاها رو کاهش می‌ده، اما به گفته بوترین، پیچیدگی کار رو هم افزایش می‌ده.