بنیان‌گذار کاردانو به دنبال جلب نظر مدیرعامل کراکن برای راه‌اندازی شبکه لایه ۲ این صرافی

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، در ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) به جسی پاول، مدیرعامل کراکن، پیشنهادی را در مورد برنامه‌های توسعه شبکه لایه ۲ این صرافی ارائه کرد.

خبرها حاکی از آن است که صرافی کراکن برای راه‌اندازی شبکه لایه ۲ جدید خود به دنبال یک شریک می‌گردد و ممکن است با شبکه‌هایی مثل پالیگان (Polygon) و متر لبز (Matter Labs) همکاری کند.

اخیرا رقابت پلتفرم‌های مختلف برای راه‌اندازی شبکه‌های لایه ۲ شدیدتر شده و هاسکینسون هم احتمالا می‌خواهد شانس خود را در این بخش امتحان کند.

شبکه‌های لایه دوم هم درآمد بیشتری برای صرافی‌ها به ارمغان می‌آورند و هم اینکه از این طریق، نقش و مشارکت خود را در صنعت کریپتو بیشتر نمایش می‌دهند.

پیش از این، صرافی کوین بیس راهکار لایه ۲ خود به نام بیس (Base) را با استفاده از بسته نرم‌افزاری OP Stack شبکه آپتیمیزم راه‌اندازی کرد. ارزش کل سرمایه قفل‌شده (TVL) شبکه بیس خیلی زود به بیش از ۳۰۰ میلیون دلار رسید و این شبکه را به دهمین شبکه محبوب بازار کریپتو تبدیل کرده است.

شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز مثل Friend Tech هم روی توسعه شبکه بیس موثر بوده‌اند و احتمالا بنیان‌گذار کاردانو نیز با ابراز تمایل به همکاری با صرافی کراکن می‌خواهد به چنین رشدی برسد.