شرکت سرکل از سرویس ضرب USDC بدون کارمزد رونمایی کرد

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

شرکت سرکل (Circle)، توسعه‌دهنده استیبل کوین USDC، از سرویس ضرب توکن بدون کارمزد تحت عنوان «Circle Mint» رونمایی کرد. این سرویس در حال حاضر فقط در سنگاپور عرضه شده و هدف از ارائه آن گسترش نقش USDC در بازار کریپتو و افزایش اعتماد معامله‌گران است.

Circle Mint سه ویژگی مهم دارد که کارمزدهای صفر برای ضرب کردن یا بازخرید USDC مهم‌ترین آن‌ها است. ویژگی دوم این است که این سرویس سرعت زیادی دارد و کاربران آن به راحتی می‌توانند ارزهای فیات حساب‌های بانکی خود را به USDC تبدیل کنند.

سومین ویژگی مهم Circle Mint این است که قانونی است و مجوزهای لازم در کشور سنگاپور را دریافت کرده است.

شرکت سرکل در حال آماده شدن برای عرضه عمومی خود از طریق یک IPO در اوایل سال ۲۰۲۴ است. با این حال، از آنجایی که سهم استیبل کوین USDC در حال کاهش بوده، اجرای این طرح کار چندان راحتی نیست.

سهم USDC که با حمایت شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs) راه‌اندازی شده، از بازار ۱۲۶ میلیارد دلاری استیبل کوین‌ها در حال حاضر به زیر ۱۹٪ کاهش یافته است.

این موضوع باعث شد این شرکت که در دسامبر سال گذشته (آذر ۱۴۰۱) قصد داشت IPO خود را با ارزش‌گذاری ۹ میلیارد دلار ارائه کند، از این کار منصرف شود.

ارتباطات قوی Circle با سیستم بانکی ایالات متحده چالش‌های مختلفی را برای این شرکت ایجاد کرده است. سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) در ماه مارس، بانکی که سیرکل ذخایر USDC خود را در آن نگه می‌داشت، منجر به دی‌پگ شدن این استیبل کوین شد.

اگرچه سیرکل طی چند روز با موفقیت دارایی‌های خود را از SVB بازیابی کرد، اما این حادثه بر شهرت آن تأثیر منفی گذاشت. پس از آن، عرضه در گردش USDC شاهد افت قابل توجه بیش از ۱۰ میلیارد دلار در یک ماه بود و به کاهش خود ادامه داد. این رویدادها، اعتماد بازارسازها نسبت به استفاده از USDC را کاهش داد.

از این رو، تا زمانی که بازار مجددا USDC را به عنوان یک استیبل کوین پایدار و قابل اعتماد نپذیرد، عرضه اولیه عمومی آن کار دشواری خواهد بود.