کوین بیس به پشتیبانی از بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV) پایان می‌دهد

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

صرافی کوین بیس که بیت کوین SV را در سال ۲۰۲۱ از فهرست خود خارج کرده بود، اکنون پشتیبانی از این توکن را به طور کامل قطع می‌کند. این صرافی اعلام کرد کاربران آن تا ۹ ژانویه ۲۰۲۴ (۱۹ دی) فرصت دارند توکن‌های BSV را از این پلتفرم خارج کنند. اگر کاربران نتوانند توکن‌های BSV خود را برداشت کنند، این صرافی تمام توکن‌های باقی مانده را نقد خواهد کرد.

بیت کوین SV پس از ماجراهای هاردفورک بیتکوین کش و جدال کریگ رایت با راجر ور (حامی اصلی تیم بیتکوین کش) به وجود آمد.  کریگ رایت (Craig Wright) با راه‌اندازی این توکن معتقد بود که بیتکوین SV همان چشم انداز ساتوشی ناکاموتو است. چون معتقد است در واقع خود او ساتوشی ناکاموتو است. اما تا به امروز نتوانسته این ادعا را ثابت کند.

بسیاری از صرافی‌های دیگر نیز این توکن را به خاطر ادعای دروغین کریگ رایت و برخی به دلیل حملات ۵۱٪ BSV در سال ۲۰۲۱ از پلتفرم خود حذف کرده‌اند. چانگ پنگ ژائو مدیرعامل صرافی بایننس، در سال ۲۰۱۹ پس از آنکه کریگ رایت را کلاهبردار خواند، توکن BSV را از فهرست این صرافی خارج کرد. ژائو ملقب به CZ در آن زمان تاکید کرده بود ساتوشی واقعی می‌تواند برای اثبات خود هر پیامی را به صورت دیجیتالی امضا کند و انجام این کار برای او مثل آب خوردن است.