کوین بیس برنده بلامنازع  ارائه خدمات حضانتی به ETFها

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

میشه گفت برای ارائه زیرساخت‌های کلیدی مثل خدمات حضانتی برای ETFهای بیت کوین (BTC) تاکنون چندان رقابت سختی رو ندیدیم. صرافی کوین بیس تقریبا از سوی هر شرکتی که می‌خواد یک ETF رو فهرست کنه، از جمله بلک راک، فرانکلین تمپلتون و ویزدم تری به عنوان شرکت حضانتی معرفی شده.

این موضوع باعث شده یکی از رقبای بزرگ کوین بیس در این زمینه یعنی BitGo به حاشیه رونده بشه.

فقط یک شرکت باقی مونده که هنوز شریک حضانتی خودش رو انتخاب نکرده و اون هم شرکت Hashdex هست. مایک بلشی، مدیرعامل BitGo، گفته که شرکتش با بسیاری از متقاضیان ETF کار کرده و شاید هنوز شانسی برای دریافت یک فرصت داشته باشه.

صرافی جمنای هم فقط در پرونده شرکت ون‌اک (VanEck) به عنوان متولی حضانتی انتخاب شده و شرکت فیدیلیتی هم حضانت ETFهای شرکتش رو خودش به عهده گرفته.

حضانت موضوع مهمی درETFهای بیت کوین هست؛ چراکه شرکت‌های متولی حضانت، میلیاردها دلار بیت کوین ETFها رو به نمایندگی از اونها نگهداری کرده و اون رو از دسترس هکرها دور نگه میدارن.

در حال حاضر، کوین بیس در ۹ مورد از ۱۲ درخواست پیشنهادی برای ETF اسپات بیت کوین به عنوان متولی حضانتی معرفی شده که نگرانی‌هایی رو از بابت تمرکز بالا، انباشت حجم زیادی بیت کوین و به قدرت رسیدن این صرافی به وجود آورده.