شرکت دیزنی کالکشن جدید NFT خود را عرضه می‌کند

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

شرکت بزرگ دیزنی کالکشن‌های دیجیتالی را معرفی کرده که با نام تجاری DisneyPinnacle عرضه می‌شود.

این آیتم‌ها توسط استودیوی Dapper Labs ساخته می‌شوند که بیشتر به خاطر مجموعه NFT CryptoKitties و NBA Top Shots شناخته می‌شود.

پین‌ها سنجاق سینه یا پیکسل‌هایی هستند که در پارک‌های دیزنی به فروش می‌رسند و بازار معاملات آن‌ها داغ است. به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد در کالکشن جدید خود این پین‌ها را به صورت دیجیتالی و NFT عرضه کند.

این مجموعه NFTها بر اساس شخصیت‌های انیمیشنی دیزنی، پیکسار و دنیای جنگ ستارگان ساخته شده‌اند و به‌ صورت پین‌های دیجیتالی قابل‌مبادله عرضه می‌شوند.

کاربران می‌توانند این پین‌های دیجیتالی را مستقیما از اپلیکیشن Disney Pinnacle بخرند و با سایر کاربران خریدوفروش کنند. همچنین، کاربران می‌توانند با شرکت در مسابقات، کمپین‌های بازاریابی و کارهای خاص پین‌های رایگان به دست آورند.

این اولین بار نیست که دیزنی به بلاکچین و NFTها علاقه نشان می‌دهد. در سال ۲۰۲۱، مجموعه‌ای به نام لحظه‌های طلایی دیزنی را با همکاری بازار«Veve» با استفاده از بلاکچین «Immutable X» عرضه کرد.

این شرکت در اواسط سال ۲۰۲۲ نیز پالیگان را به عنوان یک بلاکچین شرکت‌کننده در برنامه شتاب‌دهنده خود انتخاب کرد. دیزنی در مارس ۲۰۲۳ (اسفند ۱۴۰۱) کل بخش متاورس خود را تعطیل کرده بود. فعلا مشخص نیست که آیا این شرکت قصد از سرگیری فعالیت‌های خود را در این حوزه دارد یا خیر.