صرافی FTX  برای پس گرفتن ۱ میلیارد دلار دارایی از صرافی ByBit شکایت کرد

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

صرافی FTX روز جمعه ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) از صرافی بای‌بیت (ByBit)، بازوی سرمایه‌گذاری این صرافی یعنی شرکت Mirana و چند نفر از مدیران آن شکایت کرد تا پول نقد و دارایی‌ها دیجیتالی را که بای‌بیت در قبل از سقوط FTX از آن خارج کرده، پس بگیرد.

FTX ادعا کرده که بای‌بیت از روابط نزدیکش با کارمندان FTX و دسترسی VIP خود سوءاستفاده کرده و حدود ۱ میلیارد دلار سرمایه را از آن خارج کرده است.

از طرفی، بای‌بیت به FTX اجازه نمی‌دهد که ۱۲۵ میلیون دلار از دارایی‌های خود در این پلتفرم را برداشت کند. در واقع، بای‌بیت این مبلغ را به عنوان گرو نگه داشته تا ۲۰ میلیون دلار دارایی را که نتوانسته بود قبل از سقوط FTX خارج کند، پس بگیرد.

FTX ادعا کرده که طبق ادعاهای یکی از مدیران بای‌بیت این شرکت سازمان غیرمتمرکز منتل (Mantle) را که قبلا بیت‌دائو (BitDAO) نام داشت، کنترل می‌کند.

 FTX و بای‌بیت روی یک تراکنش خاص هم اختلاف نظر دارند. در این تراکنش شرکت Alameda Research صد میلیون توکن BIT را با ۳.۴ میلیون FTT مبادله کرده بود.

بای‌بیت حالا قصد دارد توکن‌های BIT را پس بگیرد اما FTX روی این نکته تاکید کرده که ارزش‌ این توکن‌ها به ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد اما ارزش توکن‌های FTT حدود ۴ میلیون دلار است.

پس از آنکه FTX درخواست بای‌بیت را رد کرد، بیت‌دائو کمی بعد با تغییر برند به منتل و راه‌اندازی توکن MNT جلوی تبدیل توکن‌های BIT صرافی FTX را گرفت.

صرافی FTX مدتی است که به دنبال احیا و راه‌اندازی مجدد است و اگر موفق به بازیابی وجوه از صرافی بای بیت شود، می‌تواند قدرت مالی زیادی را برای راه‌اندازی مجدد خود فراهم کند.