دیسکانت تراست بیت کوین و اتریوم گری اسکیل همچنان در حال کاهش است

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

دیسکانت تراست‌های بیت کوین و اتریوم شرکت گری اسکیل به آرامی کاهش یافته که نشان‌دهنده خوش‌بینی بازار در مورد تایید ETF اسپات بیت کوین است.

دیسکانت صندوق تراست بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) در روز پنجشنبه به ۱۱.۳٪ رسید. میزان تخفیف تراست اتریوم گری‌اسکیل (ETHE) هم به حدود ۱۳.۹۴٪ رسیده که کم‌ترین مقدار آن از مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) است.

دیسکانت GBTC آخرین بار در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) به این محدوده رسیده بود؛ یعنی زمانی که قیمت بیت کوین رکورد ۶۹,۰۰۰ دلار را ثبت کرد.

دیسکانت ETHE نیز نسبت به ۵۶٪ در ژوئن (خرداد) و ۳۴٪ در سپتامبر (شهریور) به شدت کاهش یافته است.

تراست‌ها به راحتی در دسترس همه نیستند. سهام این صندوق‌ها در گروه بازارهای فرابورس (OTC) عرضه می‌شود و ارزش آن‌ها در قالب پریمیوم (قیمتی بالاتر از ارزش واقعی دارایی) و دیسکانت (کمتراز ارزش واقعی) در نوسان است.

از زمان کاهش قیمت بیت کوین در سال‌های اخیر، تقاضای GBTC کاهش یافت. این امر باعث شد سهام این تراست با قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی بیت کوین معامله شود. طوری که مقدار دیسکانت این صندوق در دسامبر ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱)  به ۴۸٪ رسیده بود.

اما اخیرا احساسات بازار تغییر کرده و بسیاری مطمئن شده‌اند که کمیسیون بورس آمریکا در نهایت به ETF‌های اسپات بیت کوین چراغ سبز نشان خواهد داد. همین امر موجب شده تا سرمایه‌گذاران سازمانی به رمزارزها توجه ویژه‌ای نشان دهند.

این موضوع به این دلیل مهم است که تراست‌های گری اسکیل به دلیلی قانونی بودن اغلب پذیرای سرمایه‌گذاران سازمانی هستند.