جی‌پی مورگان پرداخت‌های خودکار JPM Coin را راه‌اندازی کرد

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

پلتفرم Onyx، واحد کسب‌وکار بلاکچین بانک جی‌پی مورگان (JPMorgan)، قابلیت جدیدی به اسم پرداخت‌های قابل‌برنامه‌ریزی یا اجرای خودکار پرداخت‌ها را راه‌اندازی کرده است. این پرداخت‌ها از طریق سیستم پرداخت‌های مبتنی بر بلاکچین جی پی مورگان به نام JPM Coin فعال شده‌اند.

این قابلیت باعث می‌شود پرداخت‌های تراکنش‌های مختلف بر اساس قوانین از قبل تعیین‌شده و به صورت خودکار اجرا شوند و به بررسی‌های دستی و انسانی نیاز نداشته باشند.

این اتفاق سرعت تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد و JPM Coin مانند سایر پروژه‌های بلاکچینی بدون توقف و به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته فعالیت خواهد کرد.

فعلا این پرداخت‌های قابل‌برنامه‌ریزی برای مشتریان سازمانی جی پی مورگان در دسترس هستند و با هدف بهبود عملکرد خزانه‌داری آن‌ها و کسب سود بالاتر از سپرده‌ها به کار می‌روند.

جی پی مورگان سیستم JPM Coin را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد تا پرداخت‌های مبتنی بر بلاکچین را برای مشتریان سازمانی خود ارائه کند.

ماه گذشته، JPM Coin یک میلیارد دلار تراکنش روزانه را پردازش کرد. با این حال، این مبلغ در مقایسه با ۱۰ تریلیون دلار تراکنشی که JPMorgan روزانه از طریق پلتفرم‌های سنتی خود انجام می‌دهد، هنوز ناچیز است.

این بانک بزرگ قصد دارد سیستم پرداخت JPM Coin را در آینده برای مشتریان خرد نیز گسترش دهد.