ارزش پلتفرم اوپن‌سی ۹۰٪ سقوط کرده است

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

داده‌های وب سایت «The Information» نشان می‌دهد ارزش سهام شرکت سرمایه‌گذاری «Coatue Management» در بازار توکن‌های بی‌همتای (NFT) اوپن‌سیحدود ۹۰٪ سقوط کرده است. ارزش سهام این شرکت از ۱۲۰ میلیون دلار به ۱۳ میلیون دلار کاهش یافته است. ارزش سهام این شرکت در پلتفرم MoonPay هم ۹۰٪ سقوط کرده است.

در ژانویه ۲۰۰، بازار اوپن‌سی در سری C جذب سرمایه، موفق شد حدود ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه را به رهبری شرکت‌های Paradigm و Coatue جمع‌آوری کند. این جذب سرمایه بزرگ باعث شد ارزش اوپن سی به ۱۳.۳ میلیارد دلار برسد؛ اما با توجه به داده‌های جدید به نظر می‌رسد ارزش این شرکت با ۹۰٪ ریزش به حدود ۱.۴ میلیارد دلار رسیده است.

پس از یک بازار نزولی سرسخت و رکود یک ساله بازار NFTها بازار اوپن‌سی مجبور شد ۵۰٪ از کارکنان خود را در ابتدای ماه نوامبر (آبان) اخراج کند. دوین فیزنر، مدیرعامل اوپن‌سی تاکید کرد این پلتفرم قصد دارد در نسخه جدید اوپن‌سی ۲ روی ارتقای فناوری و افزایش سرعت و کیفیت خود تمرکز کند و به همین خاطر با کوچک‌تر کردن تیم خود سعی کرده است چابک‌تر و سریع‌تر شود.

علاوه بر این اوپن‌سی برای جذب کاربران بیشتر حق امتیاز (Royalty) سازندگان NFTها را هم حذف کرد و با انتقادات زیادی از سوی اعضای جامعه کریپتو مواجه شود. حجم معاملات NFTها بعد از اینکه در سال ۲۰۲۱ به اوج خود رسید و رکورد فروش ۱۴ میلیارد دلاری را به ثبت رساند، با رکود زیادی مواجه شد. حجم معاملات کلی NFTها در مقایسه با مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) حدود ۸۰٪ کاهش یافته است.