White Frame Corner

چین آنالیسیس: دولت آمریکا قدرت خود در بازار استیبل کوین‌ها را از دست داده است

بیشتر بخوانید

Off-White Arrow

وب سایت چین آنالیسیس (Chainalysis) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد از بهار ۲۰۲۳ حدود ۵۵٪ از معاملات استیبل کوین‌ها در ۵۰ سرویس برتر بازار کریپتو، در پلتفرم‌هایی انجام شده‌اند که مجوزهای کشور آمریکا را دریافت نکرده‌اند.

به نظر چین آنالیسیس دولت آمریکا توانایی نظارت بر بازار استیبل کوین‌ها را از دست داده است و مصرف‌کنندگان آمریکایی فرصتی برای تعامل با استیبل کوین‌های قانونی ندارند. این وب سایت تاکید کرده است: نهادهای آمریکایی در ابتدا به مشروعیت بخشیدن به بازار استیبل کوین کمک کردند، اما سرمایه‌گذاران بازار کریپتو معاملات مربوط به استیبل کوین‌ها را با پلتفرم‌ها و صادرکنندگانی انجام می‌دهند که دفتر اصلی آن‌ها در خارج از این کشور قرار دارد.

قانون‌گذاران آمریکایی هنوز مقررات استیبل کوین‌ها را تصویب نکرده‌اند و کنگره این کشور همچنان در حال بررسی لوایح مربوط به شفافیت استیبل کوین‌ها و نوآوری‌های مالی است. آمریکا بیشترین سهم را از بازار کریپتو دارد و حجم تراکنش‌های آن از جولای ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) تا ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد) حدود ۱.۲ تریلیون دلار است. این رقم با مجموع ارزش‌ تراکنش‌های کریپتوییِ بازار اروپای مرکزی، شمالی و غربی که در مدت مشابه به حدود ۱ تریلیون دلار رسیده، قابل مقایسه است.