بانک استاندارد چارترد با پلتفرم Libeara وارد بازار توکنیزه کردن دارایی‌های دنیای واقعی می‌شود

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

شرکت SC Ventures، بخش سرمایه‌گذاری نوآوری بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered)، پلتفرم توکنیزه‌سازی جدیدی به اسم Libeara را راه‌اندازی کرده است.

پلتفرم Libeara به عنوان یک شرکت جداگانه در کشور سنگاپور راه‌اندازی شده و قبلا در ایجاد نمونه‌های اولیه CBDC برای دولت‌های هنگ کنگ، غنا، فیلیپین و سنگاپور همکاری کرده است.

یکی از ابتکارات Libeara ایجاد یک صندوق اوراق قرضه دولتی به دلار سنگاپور با همکاری FundBridge Capital است. این پلتفرم، اولین پلتفرمی است که سرمایه‌گذاران معتبر سنگاپور را هدف قرار داده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدیدی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. 

این کار توسط زیرساخت‌های Zodia Custody و Zodia Markets پشتیبانی می‌شود که نگهداری و مبادله دارایی‌های دیجیتال را در سطح سازمانی فراهم می‌کنند.

موسس و مدیرعامل Libeara شخصی به نام آرون گواک (Aaron Gwak) است که قبلا به مدت ۱۶ سال در شرکت‌های مرتبط با استاندارد چارترد کار کرده است. 

پلتفرم Libeara برای رسیدن به هدف خود از شرکت Fireblocks برای نگهداری توکن‌ها، از شرکت‌های Chainalysis و Chekk برای انطباق با قوانین و مقررات و از شرکت Fazz (از طریق شرکت StraitsX) برای مبادله راحت استیبل‌کوین و ارزهای فیات استفاده می‌کند.