عرضه آزمایشی کیف پول تلگرام در آمریکای لاتین و آفریقا آغاز شد

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

Wallet، یک ربات تلگرامی شخص ثالث هست که به کاربرها امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو میده و در حال حاضر در منوی تنظیمات تلگرام برای کاربران کلمبیا، آفریقای جنوبی و کنیا همراه با چند کشور دیگه در آفریقا و آمریکای لاتین در دسترس قرار داره.

معامله‌گرها برای استفاده از این کیف پول باید روی آیدی «Wallet@» در تلگرام کلیک کنند تا این ربات رو پیدا کنند. اما با آپدیت تلگرام، کاربرها می‌تونن Wallet رو مستقیما در منوی تنظیمات مشاهده کنند و دیگه نیازی به کلیک روی این آیدی ندارند.

این کیف پول امانی یک کیف پول فرعی هم به نام TON Space داره که از نوع غیرامانی هست و برای سواپ‌های غیرمتمرکز و انتقال NFTها مناسب هست.

TOP شرکت عرضه‌کننده ربات ارز دیجیتال Wallet اعلام کرده پس از عرضه اولیه در آمریکای لاتین و آفریقا، این کیف پول در سه ماهه اول ۲۰۲۴ در عربستان سعودی، نیجریه و ترکیه راه‌اندازی میشه. TOP انتظار داره تا پایان سه ماهه دوم ۲۰۲۴ عرضه جهانی این کیف پول در تلگرام رو نهایی کنه. 

تلگرام علیرغم اینکه اجازه ورود Wallet به منوی تنظیمات این پیام‌رسان رو داده اما هرگونه وابستگی به این کیف پول یا شرکت TOP رو رد کرده؛ در عین حال Wallet هم تاکید کرده که مستقل از تلگرام کار می کنه.

توصیه میشه کاربران ایرانی برای انتقال دارایی به این کیف پول مستقیما از صرافی‌های داخلی استفاده نکنند و حتما یک کیف پول دیگه رو به عنوان واسطه قرار بدن. اخیرا گزارش‌های غیر رسمی دریافت شده که تلگرام دارایی کاربرهای ایرانی رو بلوکه کرده.