با ریچارد تنگ مدیرعامل جدید بایننس آشنا شوید

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

پس ازاینکه ژائو، مدیر عامل بایننس استعفا داد، این شرکت ریچارد تنگ رو به عنوان مدیرعامل جدید بایننس منصوب کرد که مدرک کارشناسی در رشته حسابداری از دانشگاه ملی سنگاپور و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه شیکاگو داره.

ریچارد یک تاجر باتجربه سنگاپوری هست که سابقه رگولاتوری در کارنامه خودش داره. او کار خودش رو در بانک مرکزی سنگاپور به عنوان مدیر امور مالی شرکتی در سال ۱۹۹۴ آغاز کرد و پس از ۱۳ سال سابقه، در سال ۲۰۰۷ به عنوان مدیر ارشد نظارتی وارد بورس سنگاپور شد. تنگ در مارس ۲۰۱۵ به عنوان مدیر اجرایی به بازار جهانی ابوظبی پیوست و ۶ سال هم در این بازار کار کرد.

در آگوست ۲۰۲۱، در نقش مدیر عامل شعبه سنگاپور، وارد بایننس شد. در نوامبر همون سال، ریاست منطقه‌ آسیا، اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا رو به عهده گرفت و در می ۲۰۲۳ به سمت رئیس بازارهای منطقه‌ای ارتقا پیدا کرد.

تنگ یکی از معدود مدیران ارشد بایننس هست که بعد از شکایت SEC علیه این صرافی و ژائو، برخلاف بسیاری از مدیران این شرکت رو ترک نکرد. حتی CZ به این مطلب اشاره کرده زمانی که تنگ رو در آگوست ۲۰۲۱ استخدام کرد، برنامه جانشینی را در سر داشت.