علت ارسال ۲۶ بیت کوین به کیف پول ساتوشی ناکاموتو چه بود؟

بیشتر بخوانید

White Frame Corner
Off-White Arrow

یک کاربر ناشناس در ۶ ژانویه (۱۶ دی) ۲۶ بیت کوین به ارزش ۱.۱۵ میلیون دلار رو به اولین کیف پول شبکه بیت کوین یعنی کیف پول ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، ارسال کرد.

یک وکیل آمریکایی به اسم جرمی هوگان (Jeremy Hogan) حدس می‌زنه این کار برای تشخیص هویت ناکاموتو انجام شده. چون طبق قوانین جدید، اسم و آدرس مالک کیف پول مقصد تراکنش‌های بیشتر از ۱۰٬۰۰۰ دلار ظرف ۱۵ روز باید برای سرویس درآمد داخلی آمریکا ارسال بشه.

البته این اولین بار نیست که به این کیف پول انتقالاتی انجام می‌شه. این آدرس از زمان آغاز به کارش در مجموع شاهد ۶٬۶۱۸ تراکنش بوده که افراد بخش‌های کوچکی از بیت‌ کوین رو که داست (Dust) نامیده می‌شه، همراه با پیام‌هایی به این آدرس و با انگیزه‌های مختلف ارسال کردن.

برخی از افراد این کار رو نوعی ادای احترام می‌دونن و برخی دیگه ممکنه قصدشون این باشه که پیام یا وجود خودشون را به‌صورت غیرقابل حذفی در بلاکچین بیت کوین ثبت کنن.

جالبه که بعد از این انتقال، در مجموع ۳۴ تراکنش از آدرس‌های مختلف به کیف پول ناکاموتو انجام شده که افزایش قابل توجهی رو نشون می‌ده. موجودی این کیف پول به ۹۹.۶۸۴ بیت کوین رسیده و فقط ۰.۳۱۶ بیت کوین یا نزدیک به ۱۴٬۰۰۰ دلار برای رسیدن به ۱۰۰ بیت کوین فاصله داره.