سفارش OCO چیست؟ امکان انجام دو سفارش به طور همزمان در صرافی ها!

سفارشی که در آن، انجام یکی از سفارش ها باعث لغو سفارش دیگر می‌شود و به آن OCO می‌گویند، به شما امکان می‌دهد به طور همزمان دو سفارش انجام دهید. این سفارش ترکیبی از سفارش با قیمت مشخص یا لیمیت اوردر (Limit Order) و سفارش با قیمت مشخص پلکانی یا استاپ لیمیت (Stop-Limit Order) می‌باشد، اما در OCO یکی از این دو سفارش قابل اجرا است.

به عبارت دیگر، به محض آنکه یکی از این دو سفارش به طور نسبی یا کامل انجام شود، سفارش دیگر به طور خودکار لغو خواهد شد. به خاطر داشته باشید که لغو یکی از سفارش ها باعث لغو سفارش دیگر خواهد شد.

هنگام انجام معاملات در صرافی بایننس می‌توانید از سفارش های OCO به عنوان نوع اصلی و پیش فرض خودکارسازی معاملات استفاده کنید. این ویژگی به شما امکان انجام دو سفارش به طور همزمان می‌دهد که می‌تواند برای کسب سود و به حداقل رساندن ضررهای بالقوه مفید واقع شود.

نحوه استفاده از سفارش های OCO

پس از ورود به حساب بایننس، به صفحه Basic Exchange بروید و قسمت مربوط به انجام معاملات همانند شکل زیر را پیدا کنید. بر روی گزینه Stop-Limit order (سفارش با قیمت مشخص پلکانی) کلیک کنید تا منوی مورد نظر باز شود و سپس OCO را انتخاب کنید.

در صرافی بایننس، سفارش های OCO می‌تواند به عنوان جفت سفارش خرید و فروش ارائه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفارش های OCO می‌توانید بر روی علامت سوال کلیک کنید.

پس از انتخاب گزینه OCO، همانند شکل زیر صفحه معاملاتی جدیدی بارگذاری خواهد شد. این صفحه به شما امکان تنظیم سفارش های لیمیت و استاپ لیمیت را به طور همزمان می‌دهد.

سفارش لیمیت

قیمت: قیمت سفارش لیمیت شما می‌باشد. این سفارش در دفتر سفارشات قابل مشاهده خواهد بود.

سفارش استاپ لیمیت

  • استاپ (توقف): قیمتی که سفارش استاپ لیمیت شما فعال خواهد شد. (برای مثال ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین)
  • لیمیت: قیمتی که سفارش لیمیت شما پس از استاپ فعال خواهد شد. (برای مثال ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین)
  • مقدار: حجم سفارش شما می‌باشد. (برای مثال ۵ توکن BNB)
  • مقدار کل: ارزش کلی سفارش شما می‌باشد.

پس از ارائه سفارش، می‌توانید در قسمت پایین صفحه، جزییات هر دو سفارش را در بخش Open Orders (سفارش های فعال) مشاهده کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید که تعداد ۵ توکن BNB به قیمت ۰.۰۰۲۶۸۳۷ بیت کوین خریده اید زیرا معتقدید که قیمت آن نزدیک به سطح حمایتی است و به زودی افزایش خواهد یافت.

در این مورد، می‌توانید از قابلیت OCO استفاده کنید تا سفارش سودآور ۰.۰۰۳۰ بیت کوین به همراه سفارش استاپ لیمیت ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین را ارائه دهید.

اگر پیش بینی شما صحیح باشد و قیمت به ۰.۰۰۳۰ بیت کوین یا بیشتر از آن افزایش یابد، سفارش فروش شما اجرا و سفارش استاپ لیمیت به طور خودکار لغو خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر پیش بینی شما اشتباه باشد و قیمت به ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین کاهش یابد، سفارش استاپ لیمیت شما فعال خواهد شد. در صورتی که قیمت بیش از این کاهش یابد، این امر باعث به حداقل رسیدن ضرر می‌شود.

توجه داشته باشید که در این مثال، قیمت استاپ لیمیت ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین (قیمت فعال کننده سفارش استاپ لیمیت) و قیمت لیمیت ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین (قیمت معاملاتی سفارش شما) است. این موضوع بدان معنا است که سفارش استاپ لیمیت شما به محض رسیدن قیمت به ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین فعال خواهد شد. اما قیمت معاملاتی واقعی سفارش شما ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین خواهد بود. به عبارت دیگر اگر ارزش جفت معاملاتی BNB/BTC به ۰.۰۰۲۴۹۵۰ یا کمتر کاهش یابد، سفارش فروش لیمیت در ۰.۰۰۲۴۹۰۰ فعال خواهد شد.

قابلیت OCO یک ابزار ساده ولی قدرتمند است که به کاربران بایننس امکان می‌دهد تا به شیوه ایمن تر و مطمئن تری معامله کنند. این نوع سفارش برای اطمینان و مسدودسازی سودها، محدود کردن ریسکو حتی ورود و خروج از وضعیت ها قابل استفاده است. در عین حال داشتن شناخت کافی از سفارش های لیمیت و استاپ لیمیت قبل از استفاده از سفارش های OCO از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


54321
امتیاز 4.5 از 14 رای

منبع binance.vision
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
جمشید ملکی

سلام
چگونه با OCO سفارش خرید قرار دهیم؟

ادمین سایت

سلام، خود بایننس آموزش این کار رو داخل یوتیوبش قرار داده ولی قطعا در آینده هم ما آموزش این موضوع رو داخل سایتمون قرار میدیم

امیر امین

سلام
این امکانات برای حدضرر روی دارایی موجود است، آیا میتوان روی خرید هم تنظیم کرد؟
مثال:
من میخواهم سفارش خرید در کف ثبت کنم ،مثلا بیت رو ۸۰۰۰ تتر بخرم ولی همان زمان قیمت ازکف هم عبور میکند و من میخواهم برای کم کردن ضرر همراه با سفارش خرید حدضرر هم ثبت کنم، یعنی سفارشی بصورت خودکار ثبت کنم اگر قیمت روی 8000 اومد بخره اگر همچنان پایین رفت تا ۷۹۰۰ بفروشه.
اینجور سفارشی رو چجوری میتونم ثبت کنم؟

ادمین سایت

سلام وقت بخیر، ویژگی که گفتین رو داخل اکسچنجی ندیدم که داشته باشه، ولی به نظرم کاربردی هستش
اگه این ویژگی رو اضافه کردن در موردش مطلب مینویسیم

داریوش

سلام.آقا ما نمیتونیم این oco رو پیدا کنیم.آیا جدیدا بایننس این ابزار رو برداشته؟؟؟؟

ادمین سایت

سلام
این ویژگی رو خود بایننس اعلام کرده بوده اگه داخل اکانتتون نمیبینین شاید به علت این هستش که هنوز راه اندازی نشده
شما میتونین به صورت لایو با پشتیبانی بایننس صحبت بکنین و در این مورد ازشون سوال کنین

علی

میشه تو جواب کامنت من واسه حالت buy همین حالت هم مثال بزنین

زهرا

ممنون از ترجمه خوبتون

حسین

درود بر شما

عالی هستید