لایت کوین (LTC)

$82.78
4,369,211.18 تومان
Litecoin
LTC Rank #15 % -1.30
litecoin
تغییرات 1 ساعته %-1.00
تغییرات 24 ساعته %-1.30
تغییرات 7 روزه %-4.52
تغییرات 30 روزه %-17.38
تغییرات 1 ساله %-30.64
بیشترین قیمت (تاکنون)
$410.26
در تاریخ 20 اردیبهشت 1400 در ساعت 03:13
کمترین قیمت (تاکنون)
$1.15
در تاریخ 24 دی 1393 در ساعت 00:00
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$83.39 / $80.18
  • ارزش کل بازار $5,822,052,431
  • حجم معاملات (24 ساعت) $561,909,026
  • عرضه در گردش 72,538,945.73 LTC
  • عرضه کل 84,000,000 LTC

قیمت لایت کوین 82.78 دلار است (امروز 2 فروردین 1402) که با احتساب قیمت تتر 52,781 تومان، با قیمت 4,369,211.18 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه لایت کوین 561,909,026 دلار است و قیمت لایت کوین در 24 ساعت اخیر، 1.3% کاهش داشته است.

لایت کوین (Litecoin) با نماد اختصاری LTC یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 5,822,052,431 دلار در رتبه 15 بازار رمز ارزها قرار دارد.

نمودار تکنیکال قیمت لایت کوین

سوالات متداول (FAQ)

ارز دیجیتال لایت کوین در کدام صرافی‌ها وجود دارد؟

لایت کوین در صرافی‌های زیادی از جمله بایننس،‌کوین بیس،‌ FTX،‌ بیتفینکس، کوکوین، کراکن،‌ کوینکس و غیره لیست شده است. اما برای مقایسه قیمت خرید لایت کوین در صرافی‌های ایرانی از سرویس مقایسه قیمت میهن بلاکچین استفاده کنید.

کدام کیف پول‌ برای نگهداری لایت کوین مناسب است؟

برای نگهداری لایت کوین باید توجه کنید که کیف پول انتخابی با سگویت سازگار باشد. در حال حاضر کیف پول‌هایی مثل لجر، ترزور،‌ اتمیک والت، لایت کوین کُر و اگزودوس برای LTC مناسب هستند

قیمت لایت کوین به تومان چطور محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه قیمت LTC به تومان، باید قیمت لحظه‌ای لایت کوین به دلار را در قیمت لحظه‌ای تتر ضرب کنیم. برای راحتی این امر میهن بلاکچین سرویس ماشین حساب ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کرده است.

قیمت لایت کوین (Litecoin) در سایت میهن بلاکچین

لایت کوین با نماد LTC، یکی از قدیمی‌ترین آلتکوین‌ها است که لقب نقره دیجیتال را به آن داده‌اند، البته پس از آمدن رمزارزی مثل اتریوم در رابطه با لقب لایت کوین اختلاف نظرهایی وجود دارد. لایت‌ کوین فورکی از بیت کوین است و هدف از آن، ایجاد رمزارزی سریع‌تر و سبک‌تر از بیتکوین بود. این پروژه در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۱ به عنوان یک پروژه متن‌باز شروع به کار کرد و به جای SHA256، از الگوریتم هش اسکریپت استفاده می‌کند. در مقاله لایت کوین چیست،‌ علاوه بر کسب اطلاعات کامل در مورد این رمزارز می‌‌توانید مقایسه آن با بیت کوین را هم مشاهده کنید که جالب است. هم‌چنین دوج کوین نیز فورکی از لایت کوین محسوب می‌شود.

قیمت لایت کوین لحظه‌ای

اجرای به روز رسانی میمبل ویمبل لایت کوین

لایت کوین معمولا جایگاه خوبی از نظر ارزش بازار در بین ارزهای دیجیتال داشته است و در زمان نگارش این مطلب (۳۰ فروردین ۱۴۰۱) با مارکت کپ ۷.۷ میلیارد دلاری در رتبه ۲۲ قرار گرفته است. قیمت لحظه‌ای لایت کوین ۱۱۱ دلار،‌ بیشترین قیمت LTC در ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ حدود ۴۱۰ دلار و کمترین قیمت آن ۲۴ دی ۱۳۹۳ حدود ۱ دلار بوده است. از ۸۴ میلیون عرضه کل این رمزارز، تاکنون نزدیک به ۷۰ میلیون LTC‌ در گردش هستند.

تاریخچه قیمت لایت کوین

از آن‌جایی که لایت کوین جزء اولین آلتکوین‌هایی است که خلق شد،‌ تاریخچه قیمت آن بسیار غنی است. تاریخچه قیمت‌های سایت کوین گکو، قیمت LTC از آوریل سال ۲۰۱۳ را شامل می‌شود که در ادامه مرور مختصری بر آن خواهیم داشت

قیمت لایت کوین از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶

اولین قیمت ثبت شده برای لایت کوین در آوریل ۴.۳ دلار است و تا اواخر ۲۰۱۳ در بازه ۲ تا ۴ دلار در نوسان بوده است. از نوامبر رشد خیره‌کننده قیمت لایت کوین آغاز و طی ۱۰ روز، بیش از ۱۰ برابر شد. بعد از این جهش، روند نزولی شده و خیلی سریع قیمت به نزدیک ۲۰ دلار برگشت. روند نزولی در سال ۲۰۱۴ ادامه پیدا کرد و تا انتهای این سال قیمت LTC به ۲ دلار رسید.

تا نیمه سال ۲۰۱۵ اوضاع خوب نبود و قیمت در بازه ۱ تا ۲ دلار نوسان می‌کرد. در نیمه دوم سال ۲۰۱۵، بازه نوسان قیمت رمزارز لایت کوین بین ۳ تا ۴ دلار شد. این روند تا انتهای سال ۲۰۱۶ نیز تکرار شد و قیمت LTC به مرز ۵ دلار هم نرسید.

قیمت لایت کوین از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰

روند فرسایشی قیمت ارز دیجیتال لایت کوین تا ۲۹ مارچ ۲۰۱۷ هم ادامه داشت‌،‌ اما از این نقطه افزایش قیمت‌ آغاز شد و ۴۵ روز بعد به ۳۰ دلار رسید. سوم جولای لایت کوین ۵۵ دلاری ، ۳۰ آگوست ۸۶ دلار و ۱ دسامبر ۱۰۰ دلار ثبت شد،‌ البته اصلاحاتی نیز در این صعود وجود داشت. ماه پایانی ۲۰۱۷ که قیمت ارزهای دیجیتال رشد خوبی کرد،‌ لایت کوین نیز تا ۳۶۰ دلار بالا رفت و پس از آن بار دیگر روند قیمت نزولی شد، به نحوی که تا انتهای سال ۲۰۱۸ آرام آرام به ۳۰ دلار رسید.

در سال ۲۰۱۹ تا نیمه‌های سال قیمت کوین LTC تا ۱۴۰ دلار نیز افزایش پیدا کرد، ما با اصلاح قیمت سال ۲۰۱۹ در نزدیکی ۴۰ دلار به پایان رسید. در بخش اعظم سال ۲۰۲۰ شاهد نوسان قیمت LTC در بازه ۴۰ تا ۷۰ دلار بودیم، اما ماه پایانی سال خوب پیش رفت و در نهایت این سال با قیمت ۱۳۰ دلاری بسته شد.

قیمت لایت کوین در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲

بازار گاوی سال ۲۰۲۱ خیلی سریع لایت کوین را به مرزهای ۲۰۰ و ۳۰۰ دلار رساند و دهم می،‌ بالاترین قیمت لایت کوین ثبت شد. بعد از ثبت ATH، قیمت لایت کوین در مدت کوتاهی به زیر ۲۰۰ دلار رانده شد و با ۱۴۵ دلار سال ۲۰۲۱ نیز بسته شد. در سال ۲۰۲۲ تا به امروز، قیمت LTC در بازه ۱۰۰ تا ۱۴۰ دلار در نوسان بوده است و هنوز روند مثبتی در این رمزارز دیده نشده است.

مشاهده ادامه مطلب بستن