اخبار خارجی

رکوردشکنی قیمت اتریوم؛ حجم معاملات آپشن اتر از بیت کوین سبقت گرفت!

با رکوردشکنی قیمت اتریوم و رسیدن آن به بیشتر از ۳۴۵۰ دلار، معامله‌گران فروش استقراضی با پیامدهای نقدشدگی انبوه مواجه شدند.

افزایش قیمت اتریوم به رکورد ۳۴۵۰ دلار منجر به ضررهای قابل توجهی برای خرس‌ها شد. اطلاعات درون زنجیره‌ای رکورد جدیدی از لحاظ نقد شدن وضعیت‌های معاملاتی فروش استقراضی در تمام صرافی‌های اوراق مشتقه را نشان می‌دهد. این مقدار فقط در روز گذشته بیش از ۳۷۵ میلیون دلار بود.

ضرر هنگفت خرس‌ها از افزایش قیمت اتریوم

قیمت دومین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار اخیرا به سرخط خبرها تبدیل شده است، به طوری که دائما شاهد ثبت رکوردهای جدید آن هستیم. قیمت اتریوم از ابتدای سال تاکنون تقریبا ۳۵۰ درصد افزایش یافته و روند صعودی آن با ورود به ماه می تشدید شده است.

در ابتدای ماه می قیمت اتر ۲۷۵۰ دلار بود، اما طی ۴۸ ساعت اخیر، برای اولین بار به بالاتر از ۳۰۰۰ دلار رسید. دستیابی به این نقطه عطف برای اتر کافی نبود و این ارز دیجیتال ساعاتی قبل به رکورد ۳۴۵۰ دلار دست یافت.

منبع تحلیلی CryptoQuant به ضرری که افزایش قیمت اخیر اتریوم به خرس‌ها وارد کرده، اشاره کرده است. تعداد نقدشدگی‌های فروش استقراضی در تمامی صرافی‌های اوراق مشتقه رکورد جدیدی به جای گذاشت. طبق گزارش Bybt، ارزش نقدشدگی‌های ۲۴ ساعت اخیر بیشتر از ۵۲۰ میلیون دلار بوده است که بخش عمده‌ای از آن به فروش‌های استقراضی اختصاص دارد.

نقدشدگی و قیمت اتریوم

این نکته قابل ذکر است که اطلاعات CryptoQuant فقط نتیجه دو جفت ارز قراردادهای آتی دائمی را نشان می‌دهد که عبارتند از ETH/USD و ETH/USDT.

اطلاعات Bybt هم‌چنین نشان می‌دهند پس از نوسان قیمت زیاد اکثر ارزهای دیجیتال، نقدشدن وضعیت‌های معاملاتی در تمام بازار رخ داده است.

وضعیت معاملاتی بیش از ۱۴۰,۰۰۰ معامله‌گر طی ۲۴ ساعت اخیر نقد شده است که مجموع ارزش آنها نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار است.

حجم معاملات بالاتر اتریوم نسبت به بیت کوین در صرافی دریبیت

طبق اطلاعات Skew، سرمایه‌گذاران به معامله اتریوم و بیت کوین در صرافی دریبیت علاقمندتر شده‌اند. حجم معاملات آپشن‌ اتر از بیت کوین بیشتر شده است.

حجم معاملات آپشن‌های اتر از بیت کوین

این اولین بار بود که حجم معاملات آپشن‌ اتریوم صرافی دریبیت از بیت کوین بیشتر می‌شود. روز دوشنبه، کل حجم معاملات آپشن‌ بیت کوین ۸۷۹.۵ میلیون دلار و حجم معاملات آپشن‌های اتر ۱.۳۲ میلیارد دلار بود. آپشن‌ها، قراردادهای اوراق مشتقه هستند که به دارندگان خود، حق خرید یا فروش دارایی موردنظر با قیمت و در دوره زمانی مشخص‌شده را می‌دهد.

دریبیت در این خصوص اظهارنظری نکرده است اما دلیل افزایش حجم معاملات آپشن‌ اتر احتمالا عملکرد بهتر آن نسبت به بیت کوین طی چند ماه گذشته است. طی یک سال گذشته، قیمت اتریوم بیش از ۱۴۰۰ درصد و قیمت بیت کوین تقریبا ۵۵۰ درصد افزایش یافته است.

هرچند در بازه زمانی ماهانه، حجم معاملات آپشن‌های بیت کوین در صرافی دریبیت ۴ برابر اتر است. در ماه آوریل، حجم معاملات آپشن‌های بیت کوین تقریبا ۳۳ میلیارد دلار و حجم معاملات آپشن‌های اتر تقریبا ۸ میلیارد دلار بوده است. دریبیت بزرگترین صرافی آپشن‌های بیت کوین است که سهم بیش از ۸۵ درصد از این بازار دارد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا