اخبار بیت کوین

بررسی 4 دلیلی که چرا قیمت بیت کوین کاهش یافت؟

قیمت بیت کوین به کمتر از ۹۰۰۰ دلار کاهش یافت، زیرا چندین عامل نظیر ارتباط آن با بازارهای بورس جهانی باعث ایجاد فشار بر روی قیمت بیت کوین شده بود.

قیمت بیت کوین طی ۷ ساعت از ۹۶۶۰ دلار به کمتر از ۹۰۰۰ دلار کاهش یافت و مجددا به بالای ۹۱۵۵ دلار بازگشت. این کاهش ۷ درصدی پس از نقد شدن ۵۵ میلیون دلار قراردادهای آتی خرید استقراضی در بیتمکس رخ داد.

چهار دلیل احتمالی پشت این کاهش ناگهانی قیمت بیت کوین وجود دارد. این چهار عامل عبارتند از: کاهش شاخص بورس های جهانی، فشار فروش از جانب ماینرها، ادامه دوره کم نوسان بودن قیمت و کاهش مکرر قیمت از ۱۰,۰۰۰ دلار.

روز بد برای بازارهای بورس و بیت کوین

قراردادهای آتی بورس اندکی بیشتر از روز چهارشنبه آغاز شد که طی آن شاهد فروش عمده شدیدی با کاهش ۲.۷۲ درصدی داو جونز بودیم. طبق گزارش های موجود، کاهش قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال با کاهش بازارهای جهانی یک رویداد رایج در ماه های اخیر بوده است. برای مثال ارتباط یک ساله بین بیت کوین و S&P 500 در ماه های اخیر تقریبا به ۴۰ درصد رسیده است.

همانطور که FilbFilb یکی از تحلیلگران معروف خاطرنشان کرده است، از دیدگاه تکنیکال، بازار علیرغم حفظ قیمت کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار، هم چنان به طور کل صعودی باقی می‌ماند.

هرچند وی هشدار داد:

نوسان کوتاه مدت تر قیمت عمدتا بر اساس شرایط اقتصاد کلان باقی می‌ماند، مخصوصا در حالی که حجم معاملات بیت کوین کم است.

ماینرها در حال فروش بیت کوین

اطلاعات مختلف ارائه شده از ByteTree، گلس نود و CryptoQuant نشان می‌دهد که ماینرها در حال فروش بیت کوین هستند. طبق گفته محققان گلس نود، بزرگترین فروش بیت کوین به صرافی ها در تاریخ ۲۴ ژوئن انجام شده است.

گلس نود در این خصوص اذعان داشته است:

روز گذشته شاهد بزرگترین فروش بیت کوین از جانب ماینرها به صرافی ها بودیم. این موضوع اساسا به دلیل انتقال بزرگ‌ بیت کوین توسط ماینرها به بیتفینکس است که ۲۶۵۰ بیت کوین بود.

هنگامی که ماینرها شروع به فروش ذخیره بیت کوین خود می‌کنند، بازار بیت کوین در مقابل کاهش قیمت کوتاه مدت آسیب پذیر می‌شود.

ویلی وو نیز قبلا توضیح داده بود که ماینرها مسئول یکی از فشارهای فروش بیت کوین هستند. وی گفته بود:

دو نوع فشار فروش در بازار وجود دارد. ۱- ماینرهایی که عرضه و فروش به بازار را زیاد می‌کنند. ۲- صرافی هایی که بیت کوین وارد بازار می‌کنند.

اگر هنگامی که نوسان به مدت چند هفته کم باشد و ماینرها ده ها میلیون دلار بیت کوین بفروشند، نوسان شدید قیمت در کوتاه مدت ایجاد می‌شود.

نوسان قیمت به دلیل نوسان کم

معامله کنندگان پیش بینی می‌کردند که قیمت بیت کوین از اواسط ماه ژوئن، شاهد نوسان زیادی در کوتاه مدت باشد.

بیت کوین نوسان زیادی را طی ماه گذشته نشان نداد، در حالی که قراردادهای باز صرافی های قراردادهای آتی به افزایش خود ادامه داد. این موضوع بدان معنا است که تعداد سرمایه گذاران بسیار زیادی منتظر نوسان قیمت بیت کوین بودند، اما نامطمئن بودن خریداران و فروشندگان منجر به نوسان کم قیمت شد.

اطلاعات ارائه شده توسط Skew بیان می‌کنند که نوسان بیت کوین به کمترین حد خود در سال جاری رسیده است. در نتیجه، این آرامش و سکون سرانجام در تاریخ ۱۲ ژوئن پایان یافت.

خوش بین بودن معامله کنندگان علیرغم کاهش مکرر قیمت از ۱۰,۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین در اکثر روزهای ۱۰ ماه گذشته در محدوده قیمت ۱۰,۰۰۰ الی ۶۰۰۰ دلار در نوسان بوده است.

۳ بار کاهش قیمت متوالی از ۱۰,۰۰۰ دلار از ماه اکتبر ۲۰۱۹ تاکنون باعث شد که بیت کوین ۳ قله قیمت را پشت سر بگذارد و این موضوع می‌تواند دلیلی برای کاهش قیمت به کمتر از ۸۰۰۰ دلار باشد.

همزمان، بسیاری از معامله کنندگان به چند دلیل هم چنان خوش بین هستند. یکی از معامله کنندگان ارز دیجیتال به اسم Satoshi Flipper معتقد است که حتی اگر قیمت بیت کوین در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به کانال ۷۰۰۰ دلار وارد شود باز هم در مسیر دستیابی به قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار قرار می‌گیرد.

همزمان شدن عوامل فاندامنتال نظیر ارتباط کنونی با بازار بورس و فروش غیرمنتظره ذخایر ماینرها می‌تواند روند کوتاه مدت بیت کوین را تضعیف کند. هرچند، تحلیلگران در بلندمدت یک روند مثبت تا انتهای سال جاری را پیش بینی می‌کنند

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا