اخبار آلتکوین

۴۰٪ ریزش قیمت کرو فایننس (CRV)؛ دردسرهای ایگوروف تمامی ندارد!

مایکل ایگوروف (Michael Egorov)، بنیان‌گذار کرو فایننس (Curve Finance) پس از حدود ۴۰٪ کاهش قیمت توکن کرو دائو (CRV) در ۲۴ ساعت گذشته، با لیکوییدیشن روبرو شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بیش از ۹۰٪ از پوزیشن‌های مایکل ایگوروف لیکویید شده‌اند و مقدار اندکی از بدهی‌های وی مانده است که نرخ سلامت آنها بالاست و در حال حاضر خطری آن را تهدید نمی‌کند.

داستان چیست؟

آرکهام (Arkham)، شرکت اطلاعاتی بلاکچین پیش‌تر تخمین زده بود که پوزیشن‌های CRV ایگوروف، به ارزش حدودی ۱۴۰ میلیون دلار لیکویید شوند. او حدود ۹۵.۷ میلیون دلار استیبل کوین، crvUSD در برابر ۱۴۱ میلیون دلار CRV در بین ۵ اکانت مختلف روی پروتکل‌های وام‌دهی قرض کرده بود.

این شرکت پیش‌تر تاکید کرد که ایگوروف سالانه ۶۰ میلیون دلار نیز برای حفظ پوزیشن‌های خود در لامالند (LlamaLend) خرج کرده است و با کاهش ۱۰٪ ارزش CRV، لیکوییدیشن پوزیشن‌های وی شروع خواهد شد که این اتفاق نیز افتاده است.

پک‌شیلد (PeckShield) امروز در پست X خود اعلام کرد که اکنون ۲۰.۲ میلیون CRV ایگوروف در پلتفرم UwU Lend لیکویید شده است. لیکوییدیتور این پوزیشن آدرس sifuvision.eth بوده است.

منبع: اتراسکن
منبع: اتراسکن

بیشتر پوزیشن‌های وام ایگوروف لیکویید شدند. از ساعت ۱۰ صبح امروز، این پوزیشن‌ها با وثیقه‌ای معادل ۱۰۰ میلیون CRV شروع به لیکوییدی کردند. هنوز ۳۹.۳۵ میلیون CRV دیگر در آدرس اصلی پلتفرم‌های وام‌دهی برای بدهی ۵.۴ میلیون دلاری در قالب استیبل کوین‌ها باقی مانده است. این مقدار فعلا لیکویید نخواهد شد، چون نرخ سلامت این بدهی به بیش از ۱ رسیده است.

پروفایل ایگوروف در دبانک - منبع: دبانک
پروفایل ایگوروف در دیبنک – منبع: دیبنک

ایگوروف از پلتفرم‌های دیفای اینورس (Inverse)، UsU Lend، فرکس لند (FraxLend) و لامالند با وثیقه‌هایی در قالب توکن‌های CRV، استیبل کوین وام گرفته بود.

وی ۵۰ میلیون دلار از طریق پلتفرم دیفای لامالند با بهره سالیانه ۱۲۰٪ قرض کرده است. این بهره بالا به دلیل نبود crvUSD کافی و در دسترس دربرابر CRV روی لامالند است. سه اکانت ایگوروف، بیش از ۹۰٪ crvUSD قرض شده روی این پلتفرم را به صورت هولد دارند.

کاهش قیمت CRV باعث شده است بازیگران بزرگ نیز نگران شوند. برای مثال، یک نهنگ با آدرس 0xF07 به دلیل لیکوییدیشن روی فرکس‌لند مجبور به انتقال ۲۹.۶۲ میلیون توکن CRV به ارزش تقریبی ۷.۶۸ میلیون دلار به بایننس شد.

کی یانگ یو (Ki Young Ju)، بنیان‌گذار کریپتو کوانت نیز افزایش شدیدی در موجودی صرافی‌ها را گزارش کرد. به طوری که اکنون موجودی CRV صرافی‌ها به سقف تاریخی رسیده است. موجودی CRV صرافی‌ها در عرض ۴ ساعت ۵۷٪ افزایش یافته است.

موجودی CRV صرافی ها - منبع: کریپتو کوانت
موجودی CRV صرافی ها – منبع: کریپتو کوانت

قیمت کرو دائو حدود ۴۰٪ کاهش پیدا کرد اما اکنون مقداری بازیابی داشته و با قیمت ۰.۲۸۱ دلار در حال معامله است. کاهش شدید قیمت CRV یک یادآور ترسناک از خطرات مرتبط با وثیقه‌گذاری ارزهای دیجیتال برای دریافت وام است.

نمودار ۴ ساعته قیمت کرو
نمودار ۴ ساعته قیمت کرو؛ منبع: تریدینگ ویو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا