اخبار آلتکوین

کاهش قیمت توکن‌های هوش مصنوعی در واکنش به مشکلات شرکت انویدیا

به نظر می‌رسد شرکت انویدیا (NVIDIA) در توسعه مدل هوش مصنوعی نمو (NeMo) قانون حق چاپ یا کپی رایت را نقض کرده و با قانون‌گذاران به مشکل خورده است. از آنجا که اخبار NVIDIA روی توکن‌های هوش مصنوعی (AI) تاثیر می‌گذارد، قیمت این ارزهای دیجیتال در روز گذشته کاهش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین، سه نویسنده اخیراً به خاطر استفاده غیرقانونی انویدیا از کتاب‌های آن‌ها برای توسعه NeMo شکایت کردند و سهام NVIDIA پس از انتشار این خبر با اصلاح قابل‌توجهی روبه‌رو شد.

نقض قانون کپی رایت در هوش مصنوعی انویدیا

طبق گزارش‌های موجود برایان کین (Brian Keene)، عبدی ناظمیان (Abdi Nazemian) و استوارت اونن (Stewart O’Nan) ادعا کردند که آثارشان تنها تعدادی از حدود ۱۹۶٬۶۴۰ کتابی است که به آموزش و توسعه NeMo کمک کرده است. طبق گفته‌های آن‌ها این کتاب‌ها در درک نمو از زبان نوشتاری معمولی موثر بودند و به عنوان یک جنبه حیاتی برای رشد این مدل هوش مصنوعی عمل کرده‌اند.

جالب اینجا است که آن‌ها اعلام کردند NVIDIA پلتفرم هوش مصنوعی خود را حذف کرده و عملا «اعتراف کرده‌» که از این کتاب‌ها برای آموزش نمو استفاده کرده است. این نویسندگان اکنون در تلاش هستند از انویدیا خسارت بگیرند. برخی از آثار قابل‌توجهی که در این شکایت گنجانده شده‌اند، عبارتند از: رمان پیاده‌روی ارواح (Ghost Walk) اثر کین، رمان مثل یک داستان عاشقانه (Like a Love Story) اثر ناظمیان و رمان آخرین شب در خرچنگ (Last Night). شرکت انویدیا به این اخبار واکنشی نشان نداد اما سهام آن حدود ۵٪ کاهش یافت.

واکنش بازار کریپتو به این خبر

با افزایش پذیرش فناوری هوش مصنوعی در سراسر جهان، شرکت NVIDIA به سرعت توجه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را به خود جلب کرده است. کاهش قابل‌توجه قیمت NVIDIA به طور بالقوه روی ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی هم تاثیر منفی می‌گذارد و بر نقش NVIDIA و خدمات آن در تولید تراشه‌های هوش‌ مصنوعی تاکید می‌کند. به نظر می‌رسد توکن‌های مذکور در روز گذشته به همین خاطر کاهش یافتند و برای مثال قیمت AGIX و FET حدود ۱۰٪ الی ۱۵٪ ریزش داشتند. با این حال، اکثر توکن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی امروز رشد کردند.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا