اخبار آلتکوین

معرفی آلت کوین‌هایی که با توجه به نمودار چرخش نسبی (RRG) برتر از بیت کوین عمل خواهند کرد

نمودار چرخش نسبی (Relative Rotation Graph) ۱۲ هفته‌ای نشانه هایی از بهبود قیمت را در ۳ آلت کوین برتر بازار نشان می‌دهد. طبق این نمودار ۳ آلت کوین اتریوم (ETH)، لینک (LINK) و ریپل (XRP) نشانه‌های مثبتی دارند. اما DOGE احتمالا به عملکرد ضعیف خود نسبت به BTC ادامه خواهد داد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بررسی نمودار چرخش نسبی

به گزارش میهن بلاکچین، از آخرین تحلیل Fairlead Strategies از نمودار چرخش نسبی ۱۲ هفته‌ای آلت کوین‌های برتر نسبت به بیت کوین نتایج جالبی به دست آمده است.

نمودار چرخش نسبی (RRG) یک نمایش بصری از قدرت و حرکت نسبی دارایی‌های متعدد (آلت کوین‌ها) نسبت به یک معیار (در اینجا بیت کوین) است. محور X قدرت نسبی آلت کوین‌ها را در مقایسه با بیت کوین اندازه‌گیری می‌کند و محور Y میزان شتاب یا مومنتوم آلت کوین‌ها را نشان می‌دهد.

این نمودار شامل چهار ربع است: پیشرو، در حال تضعیف، عقب‌مانده و در حال بهبود. ربع پیشرو (بالا سمت راست) قدرت نسبی بالا و شتاب مثبت، ربع در حال تضعیف (پایین سمت راست)، قدرت نسبی بالا اما شتاب منفی را نشان می‌دهد. ربع عقب‌مانده (پایین سمت چپ) نشان‌دهنده قدرت نسبی ضعیف و شتاب منفی است و ربع در حال بهبود، قدرت نسبی ضعیف اما شتاب مثبت را به نمایش می‌گذارد.

نمودار چرخش نسبی ۱۲ هفته‌ای آلت کوین‌ها در مقابل بیت کوین. منبع: Fairlead Strategies
نمودار چرخش نسبی ۱۲ هفته‌ای آلت کوین‌ها در مقابل بیت کوین. منبع: Fairlead Strategies

حرکت XRP از ربع عقب‌مانده به ربع در حال بهبود، همراه با اتریوم و چین لینک، نشان می‌دهد که این سه آلت کوین همچنان در مقایسه با بیت کوین قدرت نسبی کمتری دارند، اما عملکرد آن‌ها در حال بهبود است.

تحلیلگران Fairlead Strategies در یادداشتی می‌گویند:

ما از RRG [نمودار چرخش نسبی] برای ارزیابی چرخه‌ای در بین آلت‌ کوین‌های برتر (نرمال شده) در مقابل بیت‌ کوین استفاده می‌کنیم. تعداد کمی از آلت‌ کوین‌ها مومنتوم نزولی کمتری نسبت به بیت‌ کوین دارند و ‌چین لینک هم به اتر و ریپل در ربع در حال بهبود پیوسته است.

یک حرکت مثبت از ربع عقب‌مانده به ربع رو به بهبود نشان می‌دهد ‌فرصت‌های احتمالا خوبی در هفته‌های آتی ایجاد خواهد شد. ‌به موجب این امر ممکن است سرمایه‌ها به بخش در حال بهبود جریان یابند، زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش‌های انعطاف‌پذیر بازار کریپتو هستند.

معامله‌گران مومنتوم تمایل دارند که ورود به ربع رو به بهبود را به عنوان یک فرصت بالقوه در نظر بگیرند؛ چرا که نشان می‌دهد یک دارایی نشانه‌هایی از ریکاوری را بروز داده و ممکن است در آینده نزدیک عملکرد بهتری داشته باشد.

دوج کوین، سولانا و بیت کوین کش در ربع ضعیف و نقطه سمت چپ قرار دارند‌ که نشان‌دهنده ادامه عملکرد ضعیف و حرکت قریب‌الوقوع آن‌ها به ربع عقب‌مانده است. آلت کوین‌های برتر باقیمانده در حال حاضر در ربع عقب‌مانده هستند و عملکرد ضعیف و شتاب منفی ‌نسبت به بیت کوین دارند.

منبع
کوین‌دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا