اخبار آلتکوین

کاهش ۹۹٪ آدرس‌های فعال آرکهام؛ اکثر هولدرهای ARKM فروشنده شدند

آخرین داده‌ها نشان می‌دهد فعالیت آنچین مربوط به توکن ARKM پلتفرم آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence) پس از ایردراپ اخیر به شدت کاهش یافته است. بر اساس داده‌های کریپتوکوانت، تا بدین جای کار، تعداد آدرس‌های فعال این توکن ۹۹٪ و حجم تراکنش‌های آن ۹۸٪ کاهش یافته است.

به نقل از بیت کوینیست، کاهش فعالیت‌های آنچین توکن ARKM در حالی صورت می‌گیرد که کمتر از ۲ هفته از ایردراپ تبلیغاتی آنها بین کاربران واجد شرایط می‌گذرد. به گفته آرکهام، هدف از این ایردراپ، تشویق کاربران اولیه این پلتفرم بوده است.

نمودار آدرس‌های فعال و حجم تراکنش‌های توکن ARKM
نمودار آدرس‌های فعال و حجم تراکنش‌های توکن ARKM – منبع: CryptoQuant

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، آرکهام بازاری با نام «Arkham Intel Exchange» برای خرید و فروش اطلاعات و داده‌های مربوط به آدرس‌های بلاکچنی راه‌اندازی کرده است که توکن ARKM، نقش توکن حاکمیتی آن را دارد و برای پاداش‌دهی و خرید و فروش اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توکن، با استاندارد ERC-20 سازگار است، به این معنی که می‌توان آن را به صرافی‌ها و سایر کیف پول‌ها منتقل کرد.

برای دریافت این ایردراپ کاربران باید سابقه ثبت‌نام در لیست انتظار خصوصی پلتفرم آرکهام را داشته باشند و یا پیش از این در برنامه آرکهام بانتی (Arkham Bounty)‌ شرکت کرده باشند. تعداد توکن‌های تخصیص یافته به هر فرد بر اساس فعالیت آنها در پلتفرم آرکهام تعیین شده است. داده‌های کریپتوکوانت نشان می‌دهد در پایان این ایردراپ در مجموع به ۶۳،۷۰۰ آدرس واجد شرایط توکن ARKM واریز شده است.

۹۵٪ هولدرها ARKM خود را فروخته‌اند

هدف واقعی آرکهام از این ایردراپ اما، شنیده شدن نام این پلتفرم بلاکچینی و افزایش تعداد کاربران آن بود. در این ایردراپ، اکثر افراد واجد شرایط کمتر از ۲۰۰ واحد توکن دریافت کردند و تنها به ۵ آدرس بیش از ۱۰۰،۰۰۰ توکن ARKM اختصاص داده شد.

نحوه توزیع ایردراپ ARKM  - منبع: CryptoQuant
نحوه توزیع ایردراپ ARKM – منبع: CryptoQuant

داده‌های آنچین نشان می‌دهد ۹۵٪ از ۶۳،۷۰۰ کیف پول واجد شرایط، توکن‌های ARKM خود را به فروش رسانده‌اند که از میان آنها ۸۰٪ از آنها کل توکن‌های خود را به فروش رسانده‌اند.

بر اساس داده‌های کریپتوکوانت، ۹۷٪ از ۲۸.۹ میلیون واحد توکن ایردراپ شده به فروش رسیده است و ۸۰٪ از این توکن‌ها به طور کامل به پول نقد یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. به عنوان مثال، آدرس 0xf0 که ۲۴،۹۰۰ واحد توکن ARKM دریافت کرده بود، تمامی آنها را در ازای ۸۳ اتریوم به فروش رسانده است.

پس از ایردراپ و فروش گسترده، قیمت توکن ARKM به شدت کاهش یافته و در حال حاضر در حوالی ۰.۵۲ دلار معامله می‌شود. بر اساس داده‌های آنچین، در مجموع ۴۷ آدرس تا ۲۷ جولای (۵ مرداد) مسئول جابجایی ۳.۶ میلیون توکن ARKM بوده‌اند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا