اطلاعیه صرافیاخبار آلتکوین

بایننس لبز برای نجات کرو فایننس ۵ میلیون دلار توکن CRV خرید

تیم توسعه صرافی کرو فایننس (Curve Finance) از بازگردانده شدن ۷۰٪ از وجوه مسروقه با ارزشی بیش از ۵۰ میلیون دلار خبر داد. به گفته آنها، کرو در حال بررسی جبران خسارت کاربران متضرر است. همزمان با این خبر، بایننس لبز، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر صرافی بایننس اعلام کرد ۵ میلیون دلار در پلتفرم کرو سرمایه‌گذاری می‌کند.

به نقل از د بلاک و کوین تلگراف، تیم توسعه کرو در توییتی خاطرنشان کرد علیرغم بازگردانی ۷۰٪ از دارایی‌های به سرقت رفته، تحقیقات برای بازگردانی باقی‌مانده وجوه همچنان ادامه داد.

بخشی از این دارایی‌ها توسط خود هکر بازگردانده شده و بخشی از آنها، توسط برخی از اپراتورهای MEV بات‌ها مثل c0ffeebabe.eth به کرو بازپرداخت شده است.

در توییت کرو فایننس آمده است:

به‌روزرسانی کوچکی از اتفاقات پس از هک پروتکل. در حالی که ۷۰٪ از وجوه مسروقه بازگردانده شده است، تحقیقات در مورد باقی وجوه همچنان در حال انجام است. در همین حال، ما در حال بررسی سهم مربوط به کاربران متضرر با هدف توزیع مناسب وجوه هستیم.

توییت کرو فایننس
منبع: توییتر

پلتفرم کرو فایننس در تاریخ ۳۰ جولای، به دلیل وجود آسیب‌پذیری در برخی از نسخه‌های زبان برنامه‌نویسی وایپر، مورد اکسپلویت هکرها قرار گرفت و ۷۳.۵ میلیون دلار از وجوه آن به سرقت رفت.

در ادامه، هکر در پیامی خاطرنشان کرد به این دلیل که نمی‌خواهد کرو فایننس و سایر پروتکل‌های درگیر از بین بروند، وجوه را بازمی‌گرداند. بلافاصله پس از این پیام، ۵۲ میلیون دلار از دارایی‌های به سرقت رفته به کرو بازگردانده شد. با این حال، کرو اعلام کرد به هرکسی که اطلاعات شناسایی هکر را اعلام کند، ۱.۸۵ میلیون دلار پاداش خواهد داد.

بایننس لبز ۵ میلیون دلار در کرو سرمایه‌گذاری کرد

در همین حال، بایننس لبز (Binance Labs)، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر صرافی بایننس از خرید ۵ میلیون دلار توکن CRV پلتفرم کرو فایننس خبر داد.

صرافی بایننس، در اطلاعیه‌ای به نقل از یی هه (Yi He)، مدیرعامل بایننس لبز نوشت:

کرو بزرگترین پلتفرم سواپ استیبل کوین و دومین صرافی غیرمتمرکز بزرگ است و با ارزش کل قفل شده ۲.۴ میلیارد دلاری، ۲۱۵ میلیون دلار حجم معاملاتی روزانه دارد. بایننس احساس وظیفه می‌کند با توجه به اتفاقات اخیر که بر این پروتکل مهم تاثیر گذاشته است، از آن حمایت کند.

به گفته بایننس لبز، در ازای این سرمایه‌گذاری، پلتفرم کرو پشتیبانی از BNB اسمارت چین را آغاز می‌کند. کرو فایننس در ابتدا در شبکه اتریوم راه‌اندازی شد اما در حال حاضر، در چند شبکه مختلف فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا