اخبار آلتکوین

بایننس فیوچرز در بخش Multi-Assets پشتیبانی خود از ریپل (XRP) را متوقف می‌کند

صرافی بایننس، یک بازیگر مهم در بین صرافی‌های ارز دیجیتال، با اعلام توقف پشتیبانی از XRP، اندکی موجب شگفتی شده است. با این حال، این تصمیم شرایطی را در نظر گرفته و تاکنون تاثیر منفی بر قیمت ریپل نداشته است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، قیمت XRP نیز علیرغم اعلامیه اخیر بایننس مبنی بر پایان دادن پشتیبانی خود، یک بازیابی جزئی را از خود نشان داد.

فیوچرز بایننس در یکی از بخش‌های معاملاتی به پشتیبانی از XRP پایان می‌دهد

بایننس در اقدامی عجیب، به پشتیبانی از XRP، یکی از ارزهای دیجیتال برتر در بازار پایان داده است. این تصمیم، که به تازگی اعلام شد، بر قطع پشتیبانی Binance Futures از XRP و TUSD (TrueUSD) به‌عنوان دارایی‌های مارجین در حالت Multi-Assets تأکید دارد که از  ۲۸ می (۸ خرداد) ۲۰۲۴، ساعت ۰۶:۰۰ به وقت جهانی (۰۹:۳۰ به وقت تهران) اعمال می‌شود.

طبق بیانیه بایننس، محدودیت واریز برای XRP و TUSD در حالت Multi-Assets از ۱۴ می ۲۰۲۴، ساعت ۰۶:۰۰ به وقت جهانی، به صفر تغییر یافته است. علاوه بر این، موجودی باقیمانده از XRP و TUSD در کیف‌پول‌های USDS-M Futures پس از ۲۸ می ۲۰۲۴، ساعت ۰۶:۰۰ به وقت جهانی به‌طور خودکار در عرض ۲۴ ساعت با نسبت‌های مشخص شده به تتر (USDT) تبدیل خواهد شد.

در ادامه، بایننس بر احتیاط کاربران تاکید دارد و توصیه می‌کند برای جلوگیری از ضررهای احتمالی، پوزیشن‌های فیوچرز جدید را در طول این دوره تبدیل باز نکنند. علاوه بر این، این صرافی خود را از مسئولیت در قبال هرگونه ضرر و زیان ناشی از پوزیشن‌های جدید در طول این انتقال مبرا می‌کند. قابل ذکر است، کاربران ممکن است تبدیل انجام شده را در تاریخچه تراکنش‌های خود نبینند که این نیز به پیچیدگی فرآیند مذکور می‌افزاید.

تاثیر بر قیمت ریپل

در حالی که تصمیم بایننس برای توقف پشتیبانی از XRP در ابتدا ممکن است سرمایه‌گذاران را ناراحت کند، ارائه تبدیل خودکار به USDT اختلالات احتمالی را کاهش می‌دهد. در همین حال، این حرکت استراتژیک بایننس با هدف ساده‌سازی عملیات و همسویی با پویایی بازار و در عین حال حفظ منافع کاربران است. همانطور که چشم‌انداز ارزهای دیجیتال در حال تکامل است، چنین اعلامیه‌هایی بر نیاز به هوشیاری و سازگاری در میان فعالان بازار تاکید می‌کند.

در همین حال، قیمت XRP پس از اعلام بایننس ۰.۲٪ افزایش یافت. این در حالی است که حجم معاملات آن با ۴.۵٪ افزایش به ۸۱۵.۸۷ میلیون دلار رسید. طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت XRP کف ۰.۴۹۷۷ دلار و سقف ۰.۵۱۱۷ دلار را تجربه کرده است.

نمودار XRP در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار XRP در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

از سوی دیگر، این خبر زمانی منتشر می‌شود که دعوای حقوقی ریپل علیه SEC با ثبت درخواست‌های همه‌جانبه در ۱۳ می برای محرمانه ساختن جزئیات مهم پرونده، مسیر جدیدی را به خود می‌گیرد. مدیر مالی ریپل، جاناتان بیلیچ (Jonathan Bilich)، از محرمانه سازی اسناد حمایت می‌کند.

بیانیه بیلیچ بر اهمیت ویرایش ارقام مالی، شرایط حساس قرارداد و استراتژی‌های تجاری داخلی ریپل تأکید می‌کند. هدف از این حرکت، حفاظت از اطلاعات اختصاصی ریپل در این دعوای قانونی است.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا