اطلاعیه صرافی

بیانیه رسمی صرافی بینگ ایکس: دیگر امکان فعالیت با آی‌پی ایران وجود نخواهد داشت

صرافی بینگ ایکس (BingX) در آخرین اطلاعیه خود از وضع محدودیت‌های جدیدی برای کاربران ایرانی خبر داد و اعلام کرد دیگر دریافت خدمات با آی‌پی ایران و احراز هویت کاربران جدید با مدارک هویتی ایرانی امکان‌پذیر نخواهد بود.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس اطلاعیه منتشر شده در کانال تلگرام کاربران فارسی زبان بینگ ایکس، این صرافی اعلام کرده با توجه به شرایط پیش‌آمده، دیگر امکان فعالیت با آی‌پی ایران در این پلتفرم معاملاتی وجود ندارد و کاربران ایرانی باید از نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنند.

شایان ذکر است احراز هویت هنوز در صرافی بینگ ایکس اجباری نشده است. در اطلاعیه رسمی بینگ ایکس آمده است:

با توجه به شرایط موجود، ارائه کلیه خدمات با آی پی ایران و احراز هویت برای کاربران جدید با مدارک هویتی ایرانی مقدور نخواهد بود.

قابل ذکر است کماکان احراز هویت برای کاربران اجباری نیست؛ همچنین در صورت تغییر شرايط،‌ این تصمیمات فقط توسط منابع رسمی اعلام خواهد شد.

بینگ ایکس در این اطلاعیه متعهد شده تا در صورت هرگونه تغییر در شرایط فعلی، فرصت مناسبی را برای برداشت تمامی دارایی‌های کاربران خود ایجاد کند.

بر اساس این اطلاعیه، کاربرانی که پیش از این با مدارک ایرانی احراز هویت کرده‌اند، در حال حاضر هیچ منعی در استفاده از بینگ ایکس ندارند و صرفا می‌توانند با تغییر آی‌پی از خدمات این صرافی استفاده کنند:

کاربرانِ “احراز هویت شده”، در حال حاضر همچنان منعی در استفاده از خدمات نداشته و تنها با “تغییر آی پی ” با توجه به آی پی‌های مجاز میتوانند از خدمات صرافی استفاده کنند.

منظور صرافی بینگ ایکس از آی‌پی‌های مجاز، آی‌پی تمام کشورها به جز کشورهای ایران، چین، هنگ کنگ، کره جنوبی، میانمار، لائوس، سنگاپور، مالزی، ماکائو، هلند، هند، ایالات متحده، انگلستان، کانادا، تایوان، ژاپن، ترکیه، استرالیا، کنگو و کوباست و کاربران می‌توانند از سایر آی‌پی‌ها استفاده کنند.

علاوه بر این، بینگ ایکس می‌گوید کاربران ایرانی برای استفاده از زبان فارسی باید آی‌پی خود را به کشورهایی غیر از آمریکا، انگلیس، کانادا، هنگ کنگ، سنگاپور، مالزی، تایوان، کره، لیتوانی، استرالیا، جمهوری چک، موریس و ترکیه تغییر دهند.

بینگ ایکس یکی از صرافی‌هایی است که علیرغم تحریم‌های مختلف علیه ایران، به کاربران کشورمان خدمات ارائه می‌داد و حتی امکان احراز هویت با کارت ملی و مدارک ایرانی را فراهم کرده بود. با این حال، در هفته‌ای که گذشت رسانه‌های مختلف از جمله کوین تلگراف گزارشاتی از نقض تحریم‌های OFAC توسط بینگ ایکس منتشر کردند که در نهایت به محدودیت‌های جدید این صرافی برای ایرانیان منجر شد.

کوین تلگراف در گزارش خود مدعی شده بود با توجه به قوانین OFAC، بینگ ایکس نمی‌تواند به طور آشکار به کاربران کشورهای تحریم شده از جمله ایران خدمات ارائه دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا