اخبار خارجی

اضافه شدن توکن HEX به صرافی Bitcoin.com جنجال به پا کرد!

فهرست کردن کوین ها توسط صرافی های ارز دیجیتال معمولا خبر مهمی نیست. هرچند به نظر می‌رسد فهرست کردن توکن HEX توسط صرافی Bitcoin.com توجه صاحب نظران عرصه ارزهای دیجیتال در توییتر را به خود جلب کرده است.

توکن HEX توسط ریچارد هارت (Richard Heart) یکی از اولین حامیان بیت کوین در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۹ عرضه شد. هرچند برخلاف استقبال جامعه ارزهای دیجیتال از ورود پروژه های جدید به این اکوسیستم، بسیاری از افراد بیان کرده اند که HEX چیزی جز کلاهبرداری نیست. طبق گفته بعضی از افراد، اقدامات این کوین باعث می‌شود کاربران باور کنند که اگر یک درصد از کل موجودی را استیک کنند، ۳۶۹ درصد سود دریافت می‌کنند. هارت بارها سعی کرده است که ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) پیرامون این پروژه را شفاف سازی کند و اخیرا نیز در خصوص این موضوع توییت کرده است:

توکن HEX به کاربران پاداش پرداخت می‌کند تا کلیدهای خصوصی بیت کوین خود را در اختیار بگیرند و بدین ترتیب باعث بهبود عرصه ارزهای دیجیتال می‌شود. توکن HEX با استفاده از روش های فروش جدید و بهتر، کلاهبرداری ها را از میان برداشته است.

یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال در توییتر به اسم Starbust توییتی درباره توکن HEX منتشر کرد. در این توییت بیان شده است چگونه توکن HEX با کاهش قیمت ۹۹.۹۳ درصدی طی ۱۲ روز مواجه شد. در این توییت نوشته شده است:

در روز اول قیمت هر توکن HEX معادل با ۳۷۰۰ ساتوشی بود اما در حال حاضر قیمت آن ۳ ساتوشی است که کاهش ۹۹.۹۳ درصدی را نشان می‌دهد.

صرافی Bitcoin.com علاوه بر فهرست کردن توکن HEX، به بیان کاربردهای آن و هم چنین جزییاتی درباره عملکرد این پلتفرم پرداخته است. خلاصه ای از اهداف HEX به شرح زیر است:

هدف نهایی HEX جایگزینی تمام بانک ها و ارائه دهندگان پرداخت در آینده می‌باشد.

صرافی Bitcoin.com در بیان جزییات بیشتر درباره این توکن گفت که معاملات HEX از ۱۳ دسامبر آغاز خواهد شد. صرافی Bitcoin.com در حال حاضر بیش از ۱۴ ارز دیجیتال نظیر بیت کوین، لایت کوین، XRP و اتریوم را در پلتفرم خود فهرست کرده است.

اگرچه خبرهایی مبنی بر کلاهبرداری بودن HEX مدتی است که منتشر شده است، اما چندین نفر از اعضای جامعه، راجر ور را برای تبلیغ توکن های کلاهبرداری نظیر HEX مورد بحث قرار داده اند. راجر ور در این خصوص بیان کرد از کلاهبرداری بودن توکن HEX اطلاعی نداشته است. وی گفت:

از این موضوع باخبر نبوده ام. من شنیده ام که بیت کوین کش هم کلاهبرداری است، اما هیچکس نتوانست این موضوع را به من ثابت کند. اگر کسی واقعا بتواند کلاهبرداری بودن HEX را نشان دهد، این توکن را از فهرست حذف می‌کنم.

به علاوه، جامعه از تبلیغ توکن HEX توسط راجر ور متعجب شد. در پست ردیت وی آمده است:

اگر از توکن HEX خوشتان نمی‌آید، آن را در صرافی Bitcoin.com بفروشید.

یکی از کاربران ردیت به اسم UpstairsAdagio در پاسخ به این پست نوشت:

راجر تو در حال کمک به یک کلاهبردار شناخته شده ای هستی که زمان و پول صرف کرده است تا بیت کوین کش را از دور خارج کند. این دو دلیل بسیار خوبی است که نباید این توکن را فهرست کنی.

یکی دیگر از کاربران به اسم MobTwo گفت وی معتقد است که این موضوع می‌تواند بر اعتبار و شهرت Bitcoin.com تاثیرگذار باشد. وی در پاسخ به این پست گفت:

بر اساس نظر حامیان بیت کوین کش، به نظرم فهرست کردن HEX ضربه بسیار سنگینی بر شهرت و اعتبار Bitcoin.com در جامعه وارد خواهد کرد. لطفاً به نظر جامعه گوش کن و شرایط را بدتر نکن. این موضوع ارزشش را ندارد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا