اخبار خارجی

ریزش قیمت بیت کوین؛ آیا کاهش بیشتر قیمت در راه است؟

قیمت بیت کوین پس از آنکه نتوانست به بالاتر از سطح ۹۸۰۰ دلار برسد با کاهش شدیدی مواجه شد. در حال حاضر بیت کوین سطوح حمایتی مهمی را رد کرده است و احتمال کاهش قیمت بیشتری وجود دارد.

  • کاهش قیمت ۴ درصدی بیت کو‌ین و عبور از سطح حمایتی کلیدی ۹۵۰۰ دلار
  • قیمت بیت کو‌ین نزدیک به سطح حمایتی ۹۱۸۱ دلار و کمتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است.
  • با کاهش قیمت بیت کو‌ین به زیر سطح حمایتی ۹۲۰۰ دلار در نمودار ساعتی، یک مثلث جمع شونده (انقباضی) را شکل می‌دهد.
  • قیمت بیت کو‌ین یا اندکی بازیابی می‌شود یا به کمتر از ۹۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد.

کاهش ۴ درصدی قیمت بیت کوین

روز گذشته، قیمت بیت کوین در صدد دستیابی به سطوح مقاومتی ۹۷۰۰ و ۹۸۰۰ دلار بود و به سطح ۹۸۰۰ دلار نیز نزدیک شد، اما سپس کاهش شدیدی یافت.

قیمت بیت کوین از سطوح حمایتی ۹۵۴۰ و ۹۵۰۰ دلار عبور کرد و وارد محدوده نزولی شد. خرس ها بازار این ارز دیجیتال را به دست گرفتند و قیمت به کمتر از ۹۳۰۰ دلار سقوط کرد. بیت کوین روز گذشته را با قیمت کمتر از سطح ۹۳۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته به پایان رساند.

بیت کوین سطح حمایتی ۹۲۰۰ دلار را شکست و به قیمت ۹۱۸۱ دلار رسید. در حال حاضر قیمت بدون تغییر و در سطح باقی مانده است. به نظر می‌رسد مثلث انقباضی کوتاه مدتی با سطح حمایتی ۹۱۵۰ دلار در نمودار یک ساعته در حال شکل گیری است.

کاهش ۴ درصدی قیمت بیت کوین
کاهش ۴ درصدی قیمت بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از سطح مقاومتی ۹۲۸۰ دلار این مثلث برسد، شاهد نزدیک شدن قیمت به سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصد کاهش اخیر خواهیم بود که در محدوده ۹۶۶۲ و ۹۲۰۴ دلار قرار دارد.

اولین سطح حمایتی مهم، ۹۴۰۰ دلار است که پس از آن سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصد قرار دارد. برای ورود به محدوده مثبت و صعودی، قیمت باید به بالاتر از سطح مقاومتی ۹۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برسد.

کاهش قیمت بیشتر بیت کوین

از طرف دیگر، پیشنهادهای فروش نزدیک به سطح حمایتی ۹۲۰۰ دلار افزایش یافت و این سطح حمایتی نیز شکسته شد. اگر گاوها نتوانند از سطح حمایتی ۹۱۰۰ دلار دفاع کنند، در آینده نزدیک شاهد کاهش شدید دیگری در قیمت بیت کو‌ین خواهیم بود.

سطح حمایتی مهم بعدی ۹۰۰۰ دلار است و پس از آن، خرس ها احتمالا به دنبال دستیابی به سطح حمایتی ۸۸۰۰ دلار هستند. کاهش قیمت دیگر می‌تواند به قیمت ۸۵۰۰ دلار منجر شود.

اندیکاتور MACD یک ساعته: اندیکاتور MACD به آرامی در محدوده صعودی در حرکت است.

اندیکاتور RSI یک ساعته: اندیکاتور RSI قیمت بیت کو‌ین کمتر از ۴۰ است.

سطوح حمایتی مهم: ۹۱۰۰ و سپس ۹۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۹۳۰۰، ۹۴۰۰ و ۹۴۴۰ دلار.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا