اخبار خارجی

آیا فعالیت های پلاس توکن (PlusToken) موجب کاهش قیمت بیت کوین شد؟

بیت کوین بار دیگر به دلیل فروش عمده طرح هرمی پلاس توکن (PlusToken) با کاهش شدید و ناگهانی قیمت مواجه شد. تحلیلگران بیان کرده اند که ممکن است بیت کوین سطح حمایتی ۸۰۰۰ دلار را نیز از دست بدهد.

طبق گفته صاحب نظران مختلف عرصه بلاک چین، افراد حاضر در کلاهبرداری ۲.۹ میلیارد دلاری مجددا اقدام به فروش بیت کوین کرده اند.

ترکیب کوین ها به منظور فروش آنها

یکی از کاربران توییتر به اسم Ergo که به طور دقیق فعالیت های پلاس توکن را پیگیری می‌کند، کل سرمایه این کلاهبرداری را ۱۳,۰۰۰ بیت کوین یا با احتساب قیمت کنونی تقریبا ۲۱۰ میلیون دلار بیان کرده است.

این بار کوین ها وارد سرویس های ترکیب کوین شده اند تا غیرقابل پیگیری شوند. دو آدرس شناسایی شده است که در تاریخ ۵ مارس، موجودی آنها کاهش یافته است.

کاربر Ergo در این خصوص گفته است:

من ماه ها این کلاهبرداری را بررسی و درباره آن نظریه پردازی کرده ام و هیچ شرایطی را متصور نمی‌شوم که کوین ها در آن فروخته نشده باشند.

وی گفت:

این موضوع برای صرافی ها مشخص بود و از این شرایط باخبر بودند. این حساب ها باید در آن زمان مسدود میشد.

وی در ادامه بیان کرد، هرچند این فروش های عمده اکنون نسبت به فعالیت های بسیار زیاد در ماه آگوست سال گذشته با سرعت کمتری انجام می‌شود.

ضربه شدید به بازار با سفارش های فروش

به نظر می‌رسد نوسان قیمت بیت کوین بر فعالیت های پلاس توکن تاثیرگذار بوده است. طی انتقال سرمایه عظیم در چند هفته گذشته، قیمت بیت کوین در حدود ۱۰,۰۰۰ دلار در نوسان بود.

کوین اسونسون (Kevin Svenson) یکی از تحلیلگران حاضر در توییتر گفت:

آنها با سفارش های فروش خود در حال وارد کردن ضربات شدید به بازار هستند. اساسا ما شاهد این هستیم که یکی از نهنگ ها در هر اقدام خود، مقدار بیت کوین بسیار زیادی را می‌فروشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا