مقالات عمومی

انرژی رو به رشد بیت کوین، تهدیدی بزرگ!

استفاده انرژی بیت کوین مدت‌هاست که به عنوان یک مسئله انتقادی مطرح شده است. بیشتر گزارش‌های موجود در این زمینه به صورت ضعیف و محدود این مسئله را مورد بررسی قرار داده‌اند، در برخی گزارشات این بررسی‌ها با پیشبینی همراه بوده است. اخیرا یک مقاله پژوهشی توسط محققین به صورتی متفاوت نسبت به مقاله‌های قبلی منتشر شده است.
در ۱۶ می امسال، Alex de Vries، تحلیلگر مالی و مبلغ بلاکچین، مقاله‌ای تحت عنوان مشکل انرژی رو به رشد بیت کوین منتشر کرد تا مصرف انرژی نگران کننده بیت کوین را به جهان معرفی کند.
با استفاده از مدل‌های پیچیده پولی، Alex de Vries محاسبات خود را با هزینه‌های متوسط انرژی و داده‌های ماینینگ بیت کوین که در دسترس عموم قرار دارد، ترکیب کرد. هدف اصلی او، انتشار یک بررسی پایه‌ای برای سازمان‌ها و افراد است که بایستی در بررسی بیت کوین منظور کنند.
طبق بررسی Alex de Vries، کمترین میزان برق مصرفی پیش بینی شده برای راه‌اندازی سیستم ماینینگ در سال ۲۰۱۸، میزان ۲.۵۵ گیگاوات است که این مقدار با تقاضای کلی برق ایرلند که در رتبه ۱۱۸ بزرگترین کشور جهان قرار دارد، برابری می‌کند. وی همچنین بیان کرد که این میزان با ۰.۵ درصد از انرژی مصرفی دنیا برابری می‌کند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

مصرف برق بیت کویناگر ماینینگ بیت کوین به رشد خود با همین سرعت ادامه دهد، پیشبینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۱۸ میزان برق مصرفی استفاده به ۷.۷ گیگاوات برسد که معادل برق مصرفی کشور اتریش است. علاوه بر این میزان انرژی مصرفی هر تراکنش بیت کوین، برای تامین انرژی یک خانه در هلند کافی است.
مخارج هنگفت ماینینگ بیت کوین که در آن محاسبات پیچیده در هر ثانیه انجام می‌شود، برای چندین سال یک موضوع انتقادی بوده است. گسترش در اندازه سیستم به طور مستقیم با هزینه‌های نگهداری آن متناسب است و شاید بتواند در اوج استفاده، ۵ درصد انرژی جهان را مصرف کند.
مطالعه بر اساس داده‌های عمومی موجود است و منتقدین نتایج ممکن را فریبانه می‌دانند. این احتمال وجود دارد که شرکت‌های ماینینگ مانند Bitmain میزان عملیات خود را نشان نداده باشند و بر این اساس نتیجه گیری می‌تواند متفاوت باشد. اما Alex de Varies از پیشبینی‌های خود مطمئن است و می‌گوید:

گاهی اوقات بهترین اطلاعاتی که جمع آوری می‌کنیم، همان اطلاعاتی است که آن را به چشم می‌بینیم. بالاخره باید با این مسئله کنار بیایم.

منبع
btcmanager

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا