اخبار عمومی

شمارش معکوس دو ماهه برای تصمیم گیری در خصوص ETF بیت کوین

کمیسیون SEC در گزارش ۱۲ آگوست، به تعویق افتادن تصمیم نهایی خود در خصوص سه ETF مد نظر را عنوان کرد. این ETF ها توسط VanEck/SolidX و Bitwise و Wilshire Phoenix در اوایل سال جاری ارائه شده اند.

خلاصه پاسخ به این سه ETF به شرح زیر است: کمیسیون تشخیص داده است که زمان بیشتری را در خصوص اتخاذ تصمیم برای تایید یا عدم تایید تغییر قوانین پیشنهادی اختصاص دهد تا زمان کافی برای بررسی این تغییرات داشته باشد.

می‌توان ETF را نوعی ابزار مالی برای سرمایه گذاران سازمانی در نظر گرفت تا در جریان قیمت بیت کوین باشند. تاکنون کمیسیون SEC به دلایل مختلف قانونگذاری اجازه ورود هیچگونه ETF به بازار را نداده است. اگرچه مسئولین به طور غیررسمی بیان کرده‌اند در خصوص محصولات مبتنی بر بیت کوین یا اتریوم سختگیر نیستند.

فرایند ورود ETF به بازار در ماه مارس ۲۰۱۷ و با اولین عدم تایید SEC شروع شد. از آن زمان، پروپوزال ها چندین بار برگردانده و تجدید نظر شدند که آخرین مورد آن، پروپوزال VanEck/SolidX است که درخواست اخیر خود را در ماه فوریه ارائه داد.

طبق قانون، کمیسیون SEC حداکثر ۲۴۰ روز از زمان ارائه پروپوزال مهلت دارند تا پاسخ قطعی خود را در خصوص فعالیت قانونی پروپوزال در آمریکا عنوان کنند. بدین ترتیب، VanEck و Bitwise به ترتیب در تاریخ های ۱۸ و ۱۳ اکتبر (۲۱ و ۲۶ مهر) بالاخره از پاسخ قانونگذاران در خصوص محصولات خود باخبر خواهند شد.

درخواست Wilshire Phoenix مدتی بعد از دو پروپوزال دیگر ارائه شده است و اواخر سپتامبر مشخص می‌شود که آیا فرآیند تایید یا عدم تایید آن باز هم با تعویق مواجه خواهد شد یا خیر.

پروپوزال های ETF بیت کوین در خدمت منافع عمومی است

گابور گوربکس (Gabor Gurbacs) استراتژیست دارایی های دیجیتال و یکی از مدیران اجرایی VanEck نظر مثبتی در خصوص ماه های آتی دارد.

وی در توییتر نوشت: یک ETF فیزیکی، نقد و بیمه شده می‌تواند بر اساس منافع عمومی عمل کند.

نبرد ETF ها طی دوسال اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده اند، به طوری که صاحب نظران معمولا بیان می‌کنند که ETF ها می‌تواند باعث رشد بیت کوین شوند.

در عین حال سایر افراد نیز نگرانی های خود را ابراز کرده اند. در میان این افراد، ویتالیک بوترین موسس اتریوم سال گذشته مدعی شد که کل این موضوع یک موضوع جانبی و حواس پرتی است که طی آن، دنیای ارز دیجیتال همه گیر خواهد شد.

بوترین گفت:

به نظرم تاکید بسیار زیادی بر ETF های بیت کوین یا اتریوم وجود دارد و تلاش کافی بر روی این موضوع وجود ندارد که مردم بتوانند به صورت آسانتری با کارت های اعتباری خود ۵ الی ۱۰۰ دلار ارز دیجیتال بخرند. موضوع اول برای افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بهتر است اما موضوع دوم برای پذیرش واقعی آنها مناسب تر است.

منبع
bitcoinist

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا