اخبار خارجی

هش ریت بیت کوین پیش از هاوینگ به رکورد جدیدی رسید

هش ریت بیت کوین در فاصله هفت روز مانده به هاوینگ و ۶ هفته پس از سقوط ۴۰ درصدی، به رکورد جدیدی دست یافت.

پس از سقوط قیمت در اواسط ماه مارس که منجر به مهاجرت بخشی از ماینرهای دارای سخت افزارهای قدیمی شد، هش ریت بیت کوین به رکورد جدید بیش از ۱۴۲ اگزاهش در ثانیه دست یافت.

این مقدار هش ریت توانست رکورد قبلی ۱۲۳ اگزاهش در ثانیه در تاریخ ۸ مارس را بشکند.

ثبت رکورد جدید هش ریت بیت کوین در فاصله ۷ روز مانده به هاوینگ

با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ سوم، هش ریت ماینینگ بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافت.

توان هشینگ پس از آنکه در تاریخ ۸ مارس توانست رکورد جدیدی ثبت کند، طی دو هفته بعد از آن با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شد و از ۱۲۳ به ۷۵ اگزاهش در ثانیه رسید.

هرچند با بازیابی قیمت، طی ۶ هفته اخیر با افزایش ۹۰ درصدی هش ریت مواجه بودیم، به طوری که تحلیلگران پیش بینی کرده اند افزایش قیمت این ارز دیجیتال و از دور خارج شدن بسیاری از دستگاه های اسیک قدیمی منجر به این موضوع شده است که هش ریت بیت کوین کمتر از ۲ ماه تقریبا دو برابر شود.

هاوینگ، برقراری تعادل سودمند

جانسون ژو (Johnson Xu) رییس بخش تحقیقاتی و تحلیلی Tokeninsight پیش بینی کرده است که درصد عظیمی از ماینرهای قدیمی نظیر S9s پس از وقوع هاوینگ خاموش خواهند شد.

علیرغم تاثیری که این رویداد بر بخش ماینینگ می‌گذارد، جانسون این رویداد را برقراری مجدد تعادل مفید و سالم می‌داند که شبکه را مجبور می‌کند تا به نحوی خود را تنظیم کند تا به یک شبکه موثر و کارآمد تبدیل شود که در آن، ماینرها می‌توانند به سود مناسبی دست یابند.

وی افزود:

هاوینگ منجر به آشوب کوتاه مدت در شبکه خواهد شد، هرچند پس از تنظیم سختی ماینینگ و تنظیم شبکه در وضعیتی متوازن، شاهد برگشتن شبکه بیت کوین به وضعیت با ثبات خواهیم بود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا