اخبار خارجی

قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ به ۳۰,۹۰۰ دلار رسید!

در دومین روز سال جدید میلادی، قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از مرز ۳۰۰۰۰ دلار گذشت و بالاترین قیمت ثبت شده جدیدی را نسبت به روز قبل خود ثبت کرد. روی هم رفته، آغاز سال ۲۰۲۱ برای بیتکوین شکل جدید به خود گرفته که بسیار جالب توجه است.

قیمت بیت کوین در صرافی بایننس به ۳۰۹۰۰ و در صرافی کوین بیس به ۳۰۹۴۴ دلار رسید. اما در حال انتشار این خبر قیمت بیت کوین با اندکی نوسان در محدوده ۳۰۷۰۰ دلار معامله می‌شود.

 

این عملکرد پس از سال ۲۰۲۰ بود که رمز ارز برتر بیش از ۳۰۰ درصد رشد کرد؛ این ارز دیجیتال تنها در ماه دسامبر تقریبا ۵۰ درصد رشد قیمتی داشت.

برای کسانی که می‌خواهند قیمت دلاری را به جای درصد رشد بدانند: در ۳۰ نوامبر، بیتکوین به بالاترین قیمت ثبت شده خود در ۳ سال گذشته، یعنی ۱۹۷۹۳ دلار رسید. اما با به پایان رسیدن ۳۱ دسامبر و شروع سال ۲۰۲۱، برترین ارز رمزنگاری شده نسبت به بالاترین قیمت قبلی خود، تقریبا ۱۰۰۰ دلار افزایش قیمت داشته است.

Bitcoin با ارزش بازار ۵۷۱ میلیارد دلاری، از بسیاری از شرکت‌های مشهور جهان پیشی گرفت. بیت کوین اکنون ارزشمندتر از ۹ شرکت معروف است و اکنون در بین کمپانی‌های Berkshire Hathaway (با ارزش بازار ۵۴۳.۷ میلیارد دلار) و Alibaba (با ارزش مارکت ۶۴۸.۳ میلیارد دلار) قرار دارد.

علاقمندان بیت کوین با پشت سر گذاشتن این بازار از Berkshire Hathaway، بسیار خوشحال‌اند. مالک این کمپانی، وارن بافت سرمایه گذار افسانه‌ای است، که زمانی گفته بود بیتکوین یک مرگ موش است.

ادامه این روند صعودی، BTC را بیشتر از قبل تبدیل به “طلای دیجیتال” می‌کند و سرمایه گذاران سازمانی زیادی در این بازار سرمایه گذاری کرده‌اند؛ افرادی مثل شرکت Skybridge Capital (با ۱۸۲ میلیون دلار سرمایه گذاری در ماه دسامبر)، شرکت MassMutual (با خرید ۱۰۰ میلیون دلار رمز ارز در ماه دسامبر) و شرکت Guggenheim با ۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری.

این قضیه باعث افزایش تعداد نهنگ‌های سازمانی شده است؛ تعداد آدرس‌هایی که حداقل ۱۰۰۰ بیت کوین نگهداری می‌کنند، به ۱۹۹۴ آدرس رسیده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا