اخبار خارجی

ارزش بازار بیت کوین بیشتر از بانک آمریکا و نتفلیکس است

باتوجه به رشد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، در حال حاضر ارزش بازار اولین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال در شرف قرارگیری در میان ۲۰ شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است.

اولین ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز جهان در جایگاه ۲۱ در میان دارایی‌های برتر دنیا از نظر ارزش بازار قرار گرفت. در حال حاضر، ارزش بازار بیت کوین بالاتر از شرکت‌های بزرگی همچون مک‌دونالد، Netflix و Paypal قرار دارد. قیمت رمز ارز بیت کوین در زمان نگارش برابر ۱۵,۵۰۰ دلار است. با توجه به کل BTC های در گردش، ارزش بازار این ارز دیجیتال معادل ۲۸۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود. از این رو بیت کوین در مقایسه با شرکت‌های بزرگ دنیا، در جایگاه ۲۱ قرار دارد.

بیت کوین در میان بزرگان جهان

سهام بانک امریکا (Bank Of America) با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش نرخ بهره در این کشور، با ریزش ۳۰ درصدی مواجه شده است. در همین حال قیمت بیت کوین با افزایش همراه بود. در نتیجه ارزش بازار بیت کوین توانست بالاتر از این بانک قرار بگیرد. سهام این نهاد مالی بزرگ، به واسطه بلاتکلیفی وضعیت انتخابات در امریکا در هفته گذشته، شرایط سختی را تجربه کرده است.

در لیست بزرگترین شرکت‌های جهان، سهام شرکت اپل با ارزش بازاری معادل ۲ تریلیون دلار، سهام شرکت مایکروسافت با ارزش بازاری معادل ۱.۷ تریلیون دلار و سهام شرکت آمازون با ۱.۶ تریلیون دلار در جایگاه اول تا سوم قرار دارند. گوگل، فیسبوک، علی بابا، تسلا، ویزا، جی پی مورگان و مسترکارت از جمله شرکت‌های مهمی هستند که در میان ۲۰ شرکت اول جهان قرار دارند. در حال حاضر بیت کوین در جایگاه ۲۱ قرار دارد.

قیمت بیت کوین

بیت کوین با توجه به عملکرد درخشانی که در ماه‌ها و سالهای اخیر به ثبت رسانده توانسته خود را به عنوان یک دارایی با بازدهی فوق‌العاده معرفی کند. بیت کوین در شبکه اجتماعی Reddit با جامعه ۱.۲ میلیون نفری، در میان سرمایه‌گذاری‌های پرطرفدار قرار دارد. از این جهت، می‌توان حمایت بالای سرمایه‌گذاران از این دارایی جدید را مشاهده کرد. از طرف دیگر، سرمایه‌گذران حقوقی و نهادی نیز در میان عدم اطمینان اقتصادی و سیاسی و تضعیف دلار امریکا، سرمایه‌گذاری در بیت کوین را ترجیح می‌دهند. در نتیجه این حمایت سرمایه‌گذاران نهادی و خرد، احتمال می‌رود این دو گروه به زودی بیت کوین را به جمع ۲۰ دارایی برتر جهان سوق می‌دهند.

بیت کوین دیگر به عنوان یک دارایی پر ریسک و کوچک در نظر گرفته نمی‌شود. افزایش قیمت آن و عملکرد فوق‌العاده آن در زمان کرونا و بحران اقتصادی سال ۲۰۲۰، بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. در حال حاضر BTC بالاتر از پی پال، کوکاکولا، Netflix، بانک امریکا، Nike و بسیاری از شرکت‌های نام آشنا جهان قرار گرفته است.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا