تغییر احساس سرمایه گذاران؛ تلاش گاوها و خرس ها جهت تعیین قیمت بیت کوین

بیت کوین روز بدون سروصدایی داشت و قیمت آن بین ۸۷۰۰ الی ۸۸۸۵ دلار بود. در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت ۸۸۵۶ دلار معامله می شود.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین کمتر از خط روند کانال نزولی قرار دارد و کندل روزانه نشان می‌دهد که گاوها و خرس ها در صدد تعیین جهت بیت کوین در کوتاه مدت هستند.

قیمت بیت کوین و ارز های دیجیتال در هفته
قیمت بیت کوین و ارز های دیجیتال در هفته

با کاهش تسلط بیت کوین از ۶۷ به ۶۵.۵ درصد، چندین آلتکوین به روند صعودی چند روزه خود ادامه دادند و افزایش قیمت های دو رقمی کسب کردند.

علیرغم مشکلات بیت کوین برای بازیابی به قیمت ۹۰۰۰ دلار و ورود مجدد به کانال صعودی، کوین تلگراف گزارش داده است که اکثر معامله کنندگان برتر بایننس به خرید استقراضی بیت کوین و آلتکوین های بزرگ ادامه می‌دهند.

تغییر احساس سرمایه گذاران

اطلاعات TheTIE ارائه دهنده داده های مرتبط با ارز دیجیتال نشان می‌دهد که سرمایه گذاران در خصوص چشم انداز کوتاه مدت قیمت بیت کوین به شدت در حال بدبین شدن هستند.

قیمت و احساسات نسبت به بیت کوین روزانه
قیمت و احساسات نسبت به بیت کوین روزانه

همانطور که نمودار فوق نشان می‌دهد، طی هفته گذشته، کاهش قیمت بیت کوین با کاهش احساسات نسبت به این ارز دیجیتال همراه بود. امتیاز احساسات روزانه سنجشی از مثبت یا منفی بودن صحبت های انجام شده در خصوص یک ارز دیجیتال خاص طی ۲۴ ساعت گذشته در مقایسه با ۲۰ روز گذشته است. امتیاز کمتر از ۵۰ گویای آن است که صحبت های منفی درباره آن کوین وجود دارد.

تحلیل های گذشته، رابطه بین تعداد توییت ها، تعداد استفاده از کلمه بیت کوین، حجم معاملات و قیمت آن را مشخص کرده است.

شاخص ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع یکی دیگر از معیارهای محبوب احساسات پیرامون بیت کوین است. این شاخص نیز کاهش شدید در احساسات سرمایه گذاران خوش بین را نشان می‌دهد. در حال حاضر این شاخص بر روی ۳۹ و “ترس” قرار دارد که نسبت به مقدار ۵۰ و شرایط “خنثی” هفته گذشته، کاهش شدیدی را نشان می‌دهد.

عبور از میانگین متحرک ۲۰ روزه ضروری است

علیرغم اینکه قیمت بیت کوین کمتر از کانال صعودی و قیمت ۹۰۰۰ دلار باقی مانده است، اما در حال رسیدن به کف قیمت روزانه است و MACD نیز در روند نزولی قرار دارد.

اگرچه بازیابی قیمت ۹۰۰۰ دلار می‌تواند پیشرفت مثبتی باشد، اما قیمت بیت کوین در حال حاضر کمتر از خط روند نزولی بلندمدت بر روی ۱۰۵۰۰ دلار است. نشانه مثبت دیگر، عبور قیمت از میانگین متحرک ۲۰ روزه بر روی قیمت ۹۲۴۰ دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

در چند روز گذشته، قیمت ۹۰۰۰ و ۹۱۰۰ دلار، سطوح مقاومتی بوده اند که معامله کنندگان در صدد عبور از آنها بودند. قیمت بیت کوین نیز از تاریخ ۲۰ می و کاهش از ۹۸۰۰ دلار، در کمتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه باقی مانده است.

در حال حاضر قیمت در تلاش است تا به ۸۹۰۰ دلار بازگردد و عبور از قیمت ۸۹۵۰ دلار، فرصتی برای جهش به قیمت ۹۱۰۰ دلار را ایجاد خواهد کرد، اما سطح مقاومتی بر روی ۹۲۰۰ دلار می‌تواند باعث کاهش مجدد قیمت شود.

نمودار یک ساعته بیت کوین
نمودار یک ساعته بیت کوین

هم چنین الگوی سر و شانه در بازه زمانی یک ساعته وجود دارد، یعنی تکرار کاهش قیمت از سطح ۸۸۸۰ دلار می‌تواند منجر به تکمیل شانه سمت راست و در نتیجه کاهش قیمت به کمتر از سطح حمایتی ۸۷۰۰ دلار شود.

همانطور که اشاره شد، قیمت بیت کوین در کف قیمت در نمودار ۴ ساعته روزانه قرار دارد و خریداران در کف قیمت ۸۷۰۰ دلار اقدام به خرید کرده اند. معامله کنندگان در کوتاه مدت می‌توانند منتظر عبور از قیمت ۹۰۰۰ و ۹۱۰۰ دلار و حفظ این سطح باشند.

در صورتی که قیمت بیت کوین به کمتر از ۸۷۰۰ دلار برسد، اندیکاتور VPVR قیمت ۸۵۵۰ دلار را به عنوان آخرین سطح حمایتی قبل از کاهش بیشتر به قیمت ۷۷۰۰ الی ۷۴۵۰ دلار نشان می‌دهد.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر