اخبار خارجی

هدیه سال نو برای بیت کوینرها ؛ قیمت بیت کوین به ۲۹ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین (BTC)  برای اولین بار در تاریخ از ۲۹۰۰۰ دلار عبور کرد و روند صعودی خود را همچنان حفظ کرده است.

رمز ارز برتر بازار پس از آنکه به نظر می‌رسید در حال آماده‌سازی خود در روز دوشنبه و بیشتر سه شنبه است در آخرین ساعت‌های روز چهارشنبه توانست یک رکورد جدید قیمتی به وجود آورد. قیمت بیت کوین پیش از سقوط به ۲۹۰۰۰ دلار ، به بالاترین سطح خود یعنی ۲۹۲۸۰ دلار رسید که در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۲۸٪ افزایش داشت.

آیا قیمت بیت کوین قبل از پایان سال ۲۰۲۰ به ۳۰ هزار دلار می‌رسد؟

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین اکنون بیش از ۳۰۰٪ از سال گذشته افزایش یافته است و بدون شک چشم‌اندازهای ۳۰ هزار دلار را در ذهن دارندگان این رمز ارز قدرتمند بازار قرار می‌دهد، که در اصطلاح عامیانه به آن “بیت کوینرها” می‌گویند.

دنیس وینوکووروف، رئیس تحقیق در کارگزاری Bequant مستقر در لندن ، در مصاحبه‌ای با کوین‌دسک گفت :

اگر موج انتظار جریان خرده‌فروشی تحقق یابد، انتظار می‌رود با ورود به سال جدید، بیت کوین از ۳۰ هزار دلار گذشته باشد

البته نقش سرمایه‌گذاری موسسات در این اتفاق بسیار تاثیرگذار بوده است. که در میان آنها می‌توان به: مایکرواستراتژی، آنتونی اسکاراموچی از Skybidge Capital ؛ کمپانی MassMutual  و گوگنهایم اشاره کرد.

با نزدیک شدن به پایان سال، برخی از مدیران صندوق‌های مالی همچنین ممکن است بیت کوین بخرند تا بتوانند سال آینده در مورد هوشمند بودن خود برای ورود به این عرصه در سال ۲۰۲۰ مباهات کنند در حالی که هرگز نمی‌گویند در چه قیمتی چنین کاری کرده اند. در وال استریت به این عنوان کار به اصطلاح “لباس پوشیدن روبرو پنجره (window dressing)” گفته می‌شود.

علاوه بر این ، فدرال رزرو ایالات متحده، همراه با سایر بانک‌های مرکزی، در حال چاپ بی‌رویه پول در تلاش برای جلوگیری از اثرات اقتصادی همه گیری اخیر یودند، در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده نیز کنگره را تحت فشار قرار داده است تا اجازه دهد بیش از این مقدار هم به چاپ پول ادامه دهند، بسیاری از این اقدامات به عنوان کاتالیزورهای بالقوه برای تورم و کاهش ارزش دلار آمریکا ارزیابی می‌شوند، که هر دو می‌توانند برای بیت کوین مثبت باشند. نظر شما چیست آیا قیمت بیت کوین در پایان امسال به ۳۰ هزار دلار خواهد رسید؟

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا