اخبار خارجی

تقویت ارزش بیت کوین؛ بانک های مرکزی توان مقابله با رکود اقتصادی را ندارند!

با تقویت روند بازار، قیمت بیت کوین به افزایش اخیر خود ادامه می‌دهد. در این بین، با نامناسب شدن شرایط اقتصادی، بانک مرکزی آمریکا در صدد عبور از شرایط به وجود آمده است.

با ادامه روند صعودی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال با رکورد دیگری در سال ۲۰۲۰ مواجه شد. طبق گزارش Tradingview.com، قیمت بیت کوین طی اواخر روز معاملاتی چهارشنبه به ۱۰,۴۸۰ دلار رسید که بالاترین قیمت از ماه سپتامبر ۲۰۱۹ می‌باشد.

عقب نشینی رییس فدرال رزرو

طبق گزارش بلومبرگ، جروم پاول رییس فدرال رزرو آمریکا سرانجام تایید کرد که بانک مرکزی ممکن است توان مقابله با رکود اقتصادی بعدی را نداشته باشد.

او به کمیته خدمات مالی کاخ سفید گفت که کم بودن سطح نرخ بهره به معنای آن است که پشتیبانی از اقتصاد در صورت ضعیف شدن آن برای سیاست پولی بسیار مهم است.

این اظهارنظری غیرمعمول از جانب رییس سازمان مستقل از سیاستی است که با تناقض های اقتصادی مبارزه می‌کرده است.

این موضوع، مشکلاتی که فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی بزرگ در جهان با نرخ بهره کم با آن مواجه هستند را خاطرنشان می‌کند. مارک اسپیندل (Mark Spindel) نویسنده کتابی در خصوص روابط فدرال رزرو با کنگره آمریکا گفته است:

بانک های مرکزی اقدامات اندکی می‌توانند انجام دهند. ما به همکاری پولی مالی بسیار نزدیک تر هستیم. بانک های مرکزی فاقد ابزارهای سیاست پولی مناسب هستند.

پس از ۳ دوره کاهش نرخ بهره، اکنون هدف فدرال رزرو برای نرخ بهره کوتاه مدت بر روی ۱.۵ الی ۱.۷۵ درصد است. به عنوان مقایسه می‌توان گفت نرخ تورم بیت کوین پس از هاوینگ به ۱.۸ درصد کاهش خواهد یافت.

فدرال رزرو از ماه سپتامبر و با عنوان توافقنامه های اعتباری، میلیاردها دلار تازه چاپ شده به سیستم مالی تزریق کرده است که اساسا راه های نجات کوتاه مدتی برای بانک های تجاری می‌باشد.

این راهکارها به منظور افزایش نقدینگی برای بانک های تجاری است.

تحلیلگران ارز دیجیتال و اینسایدرهای این صنعت این نکته را تایید کرده اند که بانک های مرکزی کاملا کنترل را از دست داده اند و چاپ پول از جانب آنها بی نتیجه است.

تزریق پول معادل با ارزش بازار بیت کوین

بانک مرکزی آمریکا در زمینه چاپ پول تنها نیست. اوایل ماه جاری بانک خلق چین نیز حجم پولی معادل با کل ارزش بازار بیت کوین به سیستم مالی خود و با عنوان تسهیل سازی کمی تزریق کرد.

بیت کوین به تدریج به عنوان دارایی امن در مقابل دیوانگی های مالی و پولی بیشتر شناخته می‌شود. به علاوه، نسل های جوان تر از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ نکات زیادی آموخته اند. این نسل اکنون تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در بیت کوین دارد که این امر باعث تقویت ارزش ذخیره این ارز دیجیتال می‌شود.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا