تحلیل قیمت بیت کوین؛ دلیل روند نزولی این رمزارز برتر چیست؟

افت قیمت بیت کوین در شب گذشته مجددا احتمال نزولی شدن روند قیمتی این کوین را تقویت کرده است. قیمت رمز ارز BTC در عرض ۱۲ ساعت، از ۳۴,۸۸۸ دلار تا ۳۱,۴۳۵ دلار افت قیمتی را به ثبت رساند. افت قیمت ۱۰ درصدی که نشان می‌دهد فشار فروش در بازار اولین رمز ارز جهان بیش از آنچه انتظار می‌رفت، افزایش یافته است. در این خبر، قیمت بیت کوین را از دیدگاه تحلیلگران مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

تحلیل قیمت بیت کوین

چندی پیش خبری از جی پی مورگان منتشر شد که در آن دلایلی را بیان کرد و معتقد بود بیت کوین برای رسیدن به ۴۰,۰۰۰ دلار مومنتوم کافی را ندارد. به نظر می‌رسد ریزش ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین در شب گذشته بی ارتباط به این گزارش نبوده است. تریدرهای بیت کوین نسبت به ادامه دار بودن روند صعودی این رمز ارز دچار شک و تردید شده‌اند. نتیجه این ترس، در نمودار قیمت BTC با ریزش ۱۰ درصدی نمایان است. این تحلیل توسط آقای نیکولاس پانیگرتزوگرو، تحلیلگر جی پی مورگان و Chase، ارائه شده است. آقای نیکولاس در تحلیل وضعیت فعلی بازار بیت کوین معتقد است که کاهش میزان خرید بیت کوین توسط شرکت گری اسکیل منجر به کاهش قدرت خریداران بازار اولین ارز دیجیتال شده و به نظر می‌رسد دلیل آنکه بیت کوین مجددا به محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار نرسیده، همین موضوع است.

مثلث کاهشی در نمودار قیمت

فارغ از بحث بررسی قدرت خریدار و فروشنده در بازار، در نمودار قیمت بیت کوین نیز شاهد شکل‌گیری الگوی کلاسیک بازگشتی هستیم. در تحلیل قیمت بیت کوین در تایم‌فریم ۴ ساعته، رفتار قیمتی این ارز دیجیتال الگوی نموداری مثلث کاهشی را ایجاد کرده است. این الگوی نموداری، در دسته الگوهای بازگشتی قرار می‌گیرند. مطابق آمار، احتمال شکست رو به پایین این الگو ۷۰ درصد و احتمال شکست رو به بالای آن ۳۰ درصد است. لذا این الگو احتمال ریزش قیمت بیت کوین را افزایش داده است. این الگوی نموداری را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

مثلث کاهشی نمودار قیمت بیت کوین

الگوی نموداری مثلث کاهشی در انتهای یک روند صعودی، یک الگوی بازگشتی بوده و روند صعودی را به نزولی تغییر خواهد داد. بسیاری از تریدرهای بازار مشتقه بیت کوین، به محض شکست رو به پایین این الگوی نموداری، پوزیشن شورت باز کرده و این نکته فشار فروش را در بازار افزایش خواهد داد. مطابق قوانین این الگوی نموداری، هدف و تارگت آن به اندازه ارتفاع مثلث خواهد بود. ارتفاع این مثلث کاهشی بیت کوین حدودا ۱۱,۰۰۰ دلار است. یعنی اگر قیمت بیت کوین این مثلث کاهشی را به سمت پایین بشکند، تارگت این الگو، ریزش قیمت را تا محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار محتمل می‌داند.

اگر نمودار قیمت بیت کوین را در تایم فریم روزانه قرار دهیم، همین الگوی مثلث کاهشی، مشابه الگوی Pennat خواهد بود که عموما در میانه یک روند بزرگ ایجاد شده و به معنای استراحت قیمت در یک روند بلندمدت است. بر اساس این الگوی نموداری، روند قیمتی بیت کوین همچنان صعودی بوده و حتی می‌توان بر اساس این الگو تحلیل کرد که روند صعودی قدرتمندتری در انتظار بیت کوین است. این الگوی نموداری را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

الگوی صعودی قیمت بیتکوین

تارگت و هدف الگوی Pennat در نمودار بیت کوین حدودا ۲۰,۰۰۰ دلار است. یعنی اگر قیمت بیت کوین بتواند این الگو را به سمت بالا بشکند، قیمت بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید( بر اساس تارگت الگوی نموداری)

خلاصه تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

همانطور که در بالا نشان دادیم، تحلیلگران برای قیمت بیت کوین‌ دو سناریوی صعودی و نزولی را ارائه داده‌اند.

  • سناریوی صعودی: در صورتی که قیمت بیت کوین‌ بتواند الگوی Pennat در تایم فریم روزانه خود را به سمت بالا بشکند( یعنی شکست مقاومت ۳۵,۰۰۰ دلار و تثبیت بالای آن)، هدف این الگو محدوده ۵۰,۰۰۰ دلار خواهد بود.
  • سناریوی نزولی: در صورتی که قیمت بیت کوین‌ الگوی مثلث کاهشی خود را در تاریم فریم ۴ ساعته به سمت پایین بشکند( شکست ۳۰,۰۰۰ دلار و تثبیت زیر آن)، هدف این الگوی نموداری رسیدن قیمت به محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار است.

اخبار بنیادی موثر در روند صعودی بیت کوین

امریکا به دنبال تزریق بسته حمایتی اقتصادی کرونا ویروس است. عموما در چنین وضعیتی که دولت امریکا اقدام به چاپ پول می‌کند، انتظار رشد قیمت بیت کوین می‌رود. از این نظر وقوع چنین اتفاقی، محرک خوبی برای ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین خواهد بود.

خروج ۸۰ میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به محدوده ۹۳۰ میلیارد دلار رسیده است.  به دنبال ریزش ۴,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین، قیمت آلتکوین‌ها نیز با افت همراه بود و این موضوع باعث کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال شده است. در اثر این ریزش قیمت‌ها، حدودا ۸۰ میلیارد دلار از ارزش بازار کاسته شده و به عبارتی شاهد خروج ۸۰ میلیارد دلار از بازار ارزهای دیجیتال در یک روز بودیم.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، قیمت بیت کوین حدودا ۱۰ درصد افت پیدا کرده است. وضعیت سایر ارزهای دیجیتال نیز مشابه بیت کوین است؛ اتریوم با افت بیش از ۷ درصد به محدوده ۱,۳۰۰ دلار رسیده است، ریپل ۶ درصد، بیت کوین کش ۶ درصد،بایننس ۴ درصد، کاردانو ۴ درصد، چین لینک ۸ درصد، لایت کوین ۷ درصد و پولکادات ۷ درصد کاهش قیمت را به ثبت رسانده‌اند.


منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
مجتبی

دستتون دردنکنه تحلیل قشنگی بود به نظرمن ریزشی خواهد بود در دولت بایدن پولها بیشتر به سمت بازارهای بورس و مولد تزریق خواهد شد نه در بازارهای غیر مولد که هدف خاصی ندارند در طول 24 ساعت آینده احتمالا مشخص خواهد شد از آنجا برای رسیدن قیمت 50 هزار منابع زیادی لازم است و این امکان در حال حاضر و با استخراج پر سود بیت کوین وجود ندارد! بیت کوین در گام اول ابتدا به سطوح 27500 خواهد رسید که سقف آینده 1-2 ساله شود و در کانال 20 هزار بازی خواهد کرد که در ان صورت سرمایه گذاری موسسات… بیشتر بخوانید »