اخبار عمومی

غیررسمی؛ پشتیبانی متامسک از بیت کوین از ماه آینده آغاز خواهد شد

گزارشی به تازگی منتشر شده که نشان می‌دهد کیف پول متامسک به دنبال اضافه کردن پشتیبانی از بلاکچین بیت کوین و تراکنش‌های آن است. هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای این کار عنوان نشده و خود متامسک نیز هیچ اظهارنظر رسمی در این باره نکرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از منابع آگاه، پشتیبانی متامسک از شبکه بیت کوین می‌تواند از ماه ژوئن (خرداد) آغاز و به مرور تکمیل شود.

پشتیبانی متامسک از شبکه بیت کوین

علیرغم اینکه متامسک هنوز هیچ اظهارنظر رسمی در این باره نکرده، یکی از سخنگویان این رسمی شرکت کانسنسیس در گفته است:

در حالی که نمی‌توانیم هیچ زمان مشخصی را برای آخرین تحولاتمان ارائه دهیم، همیشه روی نوآوری متمرکز هستیم تا خدمات بهتری را برای کاربران خود به ارمغان بیاوریم. منتظر به‌روزرسانی‌های بیشتر باشید؛ زمانی که ما برای به اشتراک‌گذاری آخرین اطلاعات بیشتر آماده شده‌ایم.

کیف پول متامسک در درجه اول از توکن‌های مبتنی بر شبکه اتریوم از جمله توکن‌های با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می‌کند و علاقه‌مندان به بیت کوین که مایل به استفاده از این کیف پول هستند می‌توانند از توکن‌های جایگزینی مثل رپد بیت کوین (wBTC) استفاده کنند.

تیم توسعه متامسک در چند سال گذشته به دنبال آن بوده تا امکان تعامل با شبکه‌های مختلف را برای کاربران خود فراهم کند. این کیف پول در سپتامبر سال گذشته قابلیت جدیدی به نام اسنپس (Snaps) را معرفی کرد. این قابلیت، امکان تعامل با بلاکچین‌های غیرسازگار با ماشین مجازی اتریوم از جمله بیت کوین را برای کاربران کیف پول متامسک فراهم می‌کند. البته این قابلیت کمی پیچیده است و پشتیبانی احتمالی متامسک از شبکه بیت کوین کار کاربران را ساده‌تر خواهد کرد.

از جمله آخرین تحولات متامسک می‌توان به همکاری این کیف پول با شرکت پی‌پل اشاره کرد که برای کاربران آمریکایی امکان خرید مستقیم اتریوم را فراهم می‌کند. همچنین این کیف پول به تازگی سرویس استیکینگ جدیدی راه‌اندازی کرده که به کاربران امکان می‌دهد تا با سپرده‌گذاری ۳۲ اتر، نود اعتبارسنج خود را راه‌اندازی کنند.

متامسک بیش از ۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و پشتیبانی از شبکه بیت کوین بدون شک این تعداد را افزایش خواهد داد. حالا باید منتظر اظهارنظر رسمی متامسک در رابطه با این گزارش ماند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا