افزایش تنش میان آمریکا و چین؛ ۱۰۰۰۰ دلار هدف بعدی قیمت بیت کوین است؟

موج جدیدی از احساسات خرید باعث شد که قیمت بیت کوین به بیشتر از ۹۵۰۰ دلار برسد.

بیت کوین در اواخر روز پنج شنبه به قیمت ۹۶۲۵ دلار رسید. این روند صعودی با افزایش شاخص های وال استریت در اوایل روز همراه بود. برای مثال S&P 500 توانست ۳.۲۹ درصد افزایش داشته باشد.

با این حال، پس آنکه دونالد ترامپ اعلام کرد که در روز جمعه کنفرانس خبری درباره چین خواهد داشت، افزایش این شاخص از بین رفت.

اما این خبر باعث کاهش قیمت بیت کوین نشد. این ارز دیجیتال که از ماه مارس تقریبا مطابق با S&P 500 پیش می‌رفت قیمت بالاتر از سطح حمایتی بسیار مهم ۹۵۰۰ دلار خود را حفظ کرد.

رسیدن به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار

روند صعودی اخیر بیت کوین احتمال رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به ۱۰,۰۰۰ دلار در هدف صعودی بعدی را افزایش داده است.

بیت کوین توانسته است پس از کاهش شاخص بورس، کف قیمت خود را بالاتر از ۹۵۰۰ دلار حفظ کند و برای مدتی ارتباط خود با بازار بورس را کمرنگ تر کند. افزایش تنش ها و شکاف ها بین آمریکا و چین باعث به وجود آمدن شرایط ریسکی شده و تقاضا برای دارایی های امن را افزایش داده است.

قیمت بیت کوین این بار همراه با طلا افزایش یافته است. سرمایه گذاران انتظار عواقب منفی بلندمدت به دلیل تیره شدن روابط آمریکا و چین داشتند.

این احساس باعث شد که سرمایه گذاران به دنبال دارایی های امن باشند و در نتیجه به سمت طلا و ارز دیجیتال روی آوردند.

بر اساس آنکه دونالد ترامپ در کنفرانس خبری روز جمعه چه چیزی بگوید بر طلا و بیت کوین تاثیرگذار خواهد بود. در بازار بیت کوین توانستند از روند صعودی اخیر سود کسب کنند. این روند می‌تواند قیمت بیت کوین را به سمت کمتر از ۹۵۰۰ دلار بکشاند.

در این بین، اگر ترامپ تصمیم بگیرد وضعیت معاملاتی ویژه هنگ کنگ را حذف کند یا در شرایط بدتر، تحریم هایی را علیه چین اعمال کند، گاوهای بیت کوین می‌توانند سریعا قیمت این ارز دیجیتال را در آخر هفته به ۱۰,۰۰۰ دلار برسانند.

ریسک های کاهش قیمت بیت کوین

حتی افزایش قیمت به ۱۰,۰۰۰ دلار نیز نمی‌تواند باعث شد گاوها بتوانند قیمت را بیشتر افزایش دهند.

معامله کنندگان در این سطح قیمت که با خط روند نزولی ۲.۵ ساله مصادف است شروع به فروش می‌کنند. از تاریخ ۶ می، معامله کنندگان ۸ بار تلاش کرده اند تا از قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کنند اما هربار شکست خورده‌اند. یکی از برگشت های نزولی قیمت باعث کاهش قیمت بیت کوین به ۸۷۰۰ دلار شد.

با این تفاسیر، بیت کوین در شرایط متناقضی پیش می‌رود. اگر بتواند از قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کند، روند صعودی به ۱۱,۵۰۰ دلار به نظر قابل دستیابی است. در غیر این صورت بازگشت به قیمت ۸۷۰۰ دلار و سپس ادامه روند نزولی به ۸۰۰۰ دلار امکان پذیر است.


منبع bitcoinist
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر