اخبار خارجی

افزایش روز افزون هش ریت شبکه بیت کوین پیش از هاوینگ!

میزان هش ریت بیت کوین علیرغم رویداد هاوینگ پیش رو، به افزایش خود ادامه می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد که ماینرها نگران از دست دادن نصف پاداش خود پس از هاوینگ ۱۲ می ماه نیستند. در حال حاضر، هش ریت کنونی شبکه بیت کوین ۱۱۳.۱۷ میلیون تراهش در ثانیه است.

هش ریت بیت کوین در آستانه رسیدن به رکورد خود

همانطور که اشاره شد، هش ریت بیت کوین به رکورد خود نزدیک است. طی هفته جاری، قیمت بیت کوین توانست به ۹۴۰۰ دلار برسد که بالاترین میزان خود از اواسط ماه فوریه است. اکنون که پاداش ماینرها در آستانه کاهش از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین است، سرمایه گذاران درباره آینده این ارز دیجیتال هیجان زده اند.

پس از هاوینگ، تورم شبکه بیت کوین از ۳.۶۴ به ۱.۸ درصد کاهش خواهد یافت. در نتیجه، بیت کوین تورم کمتری نسبت به اکثر کشورهای توسعه یافته خواهد داشت. این نکته نیز قابل ذکر است که ۸۷.۴۱ درصد کل بیت کوین ها استخراج شده است.

هش ریت بیت کوین

در ماه های آتی، فقط ۱۰ درصد کل بیت‌کوین ها برای استخراج باقی می‌ماند، اما باید در نظر گرفت که فرایند استخراج بیت‌کوین ها پس از هاوینگ، کندتر خواهد شد.

البته ممکن است ماینرها تا رویداد هاوینگ صبر کنند و سپس دستگاه های خود را خاموش کنند، مگر آنکه قیمت این ارز دیجیتال افزایش یابد. هرچه قیمت بیت‌کوین بیشتر شود، ماینرها به سود بیشتری دست خواهند یافت. به علاوه، اگر قیمت بیت‌کوین قبل از هاوینگ افزایش یابد، احتمال خارج شدن ماینرها از شبکه بیشتر خواهد شد، اتفاقی که پس از هاوینگ در شبکه لایت کوین شاهد آن بودیم.

لایت کوین پس از هاوینگ خود در ماه آگوست ۲۰۱۹ تقریبا ۷۵ درصد هش ریت خود را از دست داد. از ماه فوریه تاکنون که تعداد ماینرهای شبکه لایت کوین به کمترین مقدار خود رسیده بود، هش ریت شبکه ۴۵ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این موضوع، هش ریت شبکه هم چنان فاصله زیادی با اواسط ماه جولای ۲۰۱۹ دارد. قیمت لایت کوین قبل از هاوینگ با افزایش چشمگیری مواجه شد اما چند روز قبل از هاوینگ، به روند نزولی وارد شد. اکنون قیمت لایت کوین ۴۷ دلار است که کاهش چشمگیری را نسبت به قیمت ۱۴۰ دلاری سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد.

بیت‌کوین نیز از قیمت ۹۴۰۰ دلار در چند روز گذشته به ۸۸۰۰ دلار کاهش یافته است. ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز طی ۲۴ ساعت گذشته با ۰.۵۳ درصد افزایش به ۱۶۲.۵۵ میلیارد دلار رسیده است.

منبع
usethebitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا