اخبار عمومی

صندوق دارایی‌های توکنیزه بلک راک (BUILD) از فرانکلین تمپلتون پیشی گرفت

بیلد (BUILD)، صندوق دارایی‌های توکنیزه شده شرکت مدیریت دارایی بلک‌راک (BLK)، روز سه‌شنبه تنها ۶ هفته پس از عرضه به بزرگترین صندوق دارایی توکنیزه‌ تبدیل شد و از فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton) پیشی گرفت.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، این صندوق که BlackRock USD Institutional Digital Liquidity Fund نام دارد، در شبکه اتریوم قرار گرفته و توسط اوراق خزانه‌داری ایالات متحده، قراردادهای بازپرداخت و پول نقد وثیقه‌گذاری می‌شود. این صندوق اکنون ۳۷۵ میلیون دلار سپرده دارد که تنها در هفته گذشته ۷۰ میلیون دلار به اضافه شده است. این صندوق که با کمک شرکت سکیوریتیز (Securitize) ایجاد شده است، از زمان عرضه در ۲۱ مارس (۲ فروردین)، نزدیک به ۳۰٪ از بازار را به خود اختصاص داده است.

در همین حال، صندوق فرانکلین تمپلتون، با نام صندوق پول دولتی آنچین فرانکلین (Franklin OnChain U.S. Government Money Fund) با توکن BENJI، پس از تجربه مقداری برداشت در همان زمان، به ۳۶۸ میلیون دلار در دارایی‌های تحت مدیریت کاهش یافت.

علت افزایش دارایی‌های صندوق BUILD چه بود؟

این تغییر بیشتر به دلیل موفقیت Ondo Finance (ONDO) و دارایی خزانه‌داری توکنیزه شده آن، OUSG است که از توکن بلک‌راک به عنوان دارایی ذخیره استفاده می‌کند. OUSG در یک هفته ۵۰ میلیون دلار ورود سرمایه داشته است.

پست Ondo Finance – منبع: X

محبوبیت توکنیزه‌سازی دارایی‌های واقعی، مانند اوراق قرضه و اعتبار، هم مورد توجه شرکت‌های دارایی دیجیتال و هم شرکت‌های مالی سنتی قرار گرفته است. این فرآیند که به عنوان توکنیزه‌سازی شناخته می‌شود، مزایایی مانند تسویه سریع‌تر، کارایی بهتر و شفافیت بیشتر را نوید می‌دهد.

اوراق خزانه‌داری ایالات متحده به یک انتخاب محبوب برای تلاش‌های توکنیزه‌سازی تبدیل شده‌اند، زیرا آنها کم‌ ریسک و شناخته شده هستند. سرمایه‌گذاران می‌توانند پول خود را در بستر بلاکچین قرار داده و بدون خروج از اکوسیستم دیجیتال، سود پایداری کسب کنند. بازار خزانه‌داری توکنیزه‌شده از حدود ۱۰۰ میلیون دلار به نزدیک به ۱.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است که ورود بلک راک نقش مهمی در این رشد ایفا می‌کند.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا